Sloboda nadjačala zahuktalu Mladost i ostala u igri za prvih pet pozicija na tabeli

U okviru 24. kola Lige BiH, Sloboda je u “Mejdanu” pobijedila Mladost rezultatom 97:87 (27:21, 17:18, 22:24, 31:24).

Izabranici Damira Mulaomerovića su prekinuli svoj niz od dva poraza, te seriju Mrkonjićana od tri trijumfa.

Ibrahim Durmo i Đorđe Lelić su doveli Slobodu do početnog vođstva od 7:0, a gosti su preko Jovana Đorđević Marinkovića u drugom minutu stigli do svojih prvih poena. Domaćini su nastavili u boljem ritmu i na prvu pauzu su otišli sa +6 (27:21).

Mladost je u drugoj dionici zaigrala bolju odbranu, ali ofanzivni dio im nije funkcionisao dovoljno dobro da to potpuno iskoriste. Igor Josipović se aktivirao sa šest poena, tu su bili i Đorđević Marinković, te Stefan Lakić, no to je bilo dovoljno samo da ekipa koju sa klupe predvodi Tihomir Mustapić do kraja prvog poluvremena smanji na -5 (44:39).

Đoko Šalić je u trećem kvartalu pravio probleme protivničkim centrima, Đorđević Marinković je nastavio u dobrom ritmu, dok su domaćini živjeli od šuta za tri, koga su u poene pretvarali Lelić, Fahrudin Manjgafić, Ivan Miličević i Milan Munižaba. “Crveno-crni” su u odlučujućih deset minuta ušli sa +3 (66:63).

Kada je Šalić u drugom minutu finalne četvrtine smanjio na -2 (71:69), činilo se da bi meč mogao otići u neizvjesnu završnicu, no Sloboda je postepeno lomila otpor protivnika i to se nije desilo. Tuzlaci su se uspjeli odlijepiti i u konačnici slaviti sa 97:87.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Donte Strong sa 24 poena, koliko je na drugoj strani imao i Đorđević Marinković. Ekipi iz “Grada soli” je ovo 11. trijumf iz 21 utakmice, te su tako zadržali šanse da se nađu u Ligi 6, a Mrkonjićani su zabilježili svoj 12. poraz iz istog broja odigranih susreta kao njihov današnji protivnik.