Sloboda nemoćna na Pecari protiv Širokog Brijega

Sloboda je poražena na gostovanju Širokom Brijegu sa minimalnih 1:0, ali je i pored toga jednostavno izgledalo nemoćno bez nekih većih prilika.

Tokom prvog poluvremena je Široki Brijeg imao veći posjed lopte, te veću inicijativu i uspjeli su domaći da upute nekoliko udaraca ka golu Slobode koja nije uspjela da niti jednom šutne u okvir gola.

Gol, ispostaviće se odluke, je došao u 64. minutu, a isti je djelo 22-godišnjeg veznog igrača Širokobriježana Jakova Blagaića kojem je ovo prvi gol u sezoni 2021-2022 Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Do kraja nije bilo više golova te je meč završen minimalnom prednošću za domaći sastav. Sloboda je sa ovim porazom nastavila očajnu formu u kojoj se nalaze i izgledno je da trener Tuzlaka Mladen Žižović mora da nešto mijenja.