Sloboda savladala Borac u Banjaluci na otvaranju Lige BiH u košarci

U okviru prvog kola Lige BiH u košarci, Sloboda je u Banjaluci savladala Borac rezultatom 82:70 (25:20, 19:15, 17:20, 21:15).

Premijernu utakmicu u Ligi BiH, Borac je smušeno otvorio što su gostili iskoristili da steknu početnu prednost (17:8). U nekoliko napada, izabranici Marka Šćekića su lagano “prodali” loptu, pa je Sloboda par puta do poena došla preko jednostavnih koševa iz kontre na nepostavljenu odbranu. Zahvaljujući sjajnoj roli Peđe Lončara, domaći su do kraja četvrtine spustili na pet poena zaostatka (25:20).

Bolje je Sloboda otvorila i drugu dionicu, a poslije trojke Fahrudina Manjgafića bilo je maksimalnih +13 (34:21). Od tog momenta, Banjalučani su u napadu poene postizali skoro samo preko Nikole Tanaskovića koji je do kraja prvog poluvremena ubacio 12 od 14 poena svog tima. Na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 44:35 za goste.

U nastavku, Borac je zaigrao sa dosta većom energijom što se preslikalo i na rezultat. Unutrašnja linija koju su na startu drugog poluvremena činili Tanasković i Božo Đumić potpuno je uspostavila kontrolu na obje strane parketa, a kada je Sloboda stala u zonu, trojku je pogodio Peđa Lončar za poravnanje rezultata na 46:46. Nakon što je Derel Lojd Dejvis bio polovičan sa penala, Lončar ponovo pogađa flouterom za prvo vođstvo Banjalučana večeras (48:47).

Izlaskom iz igre Đumića, kontrolu u reketu je uspostavio centar gostiju Đorđe Kaplanović koji je pored dobre odbrane ubacio devet brzih poena za svoj tim i tako vratio prednost na stranu Tuzlaka pošto je nakon 30 minuta košarke bilo 61:55 za sastav Damira Mulaomerovića.

U prvoj polovini posljednje četvrtine igralo se “koš za koš”, a kada je Tanasković zakucao iz polukontre za -5 domaćih (69:64), Mulaomerović je morao da pozove minutu odmora. Odreagovali su igrači Slobode odlično poslije tajm-auta svog trenera i serijom 7:0 (76:64) prelomili susret. Pokušao je Šćekić svojim tajm-autom da nešto promijeni, međutim Borac nije uspio da uvede meč u neizvjesnu završnicu. Na kraju, rezultat je bio 82:70 za goste.

Borac – Sloboda 70:82 (20:25, 15:19, 20:17, 15:21)

Borac: Živković 0, Nikolić 1, Marković 5, P. Lončar 20, Glogovac 3, S. Lončar 0, Đumić 4, Ljuboja 3, Tanasković 26, Maran 2, Reljić 0, Janković 0

Sloboda: Mustapić 13, Alikadić 7, Dejvis 15, Bojić 6, Munizaba 0, Kristofer 4, Dedajić 2, Omerović 0, Kaplanović 15, Manjgafić 9, Durmo 11, Jakupović 0