Sloboda u drugom dijelu stigla do sva tri boda protiv Krupe na Tušnju

Sloboda je na “Tušnju” savladala Krupu u 18. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 2:0.

Prepustila je Krupa loptu Slobodi svjesno u prvom poluvremenu i čekala eventualnu grešku domaćiih. Imali su gosti i prvu veliku priliku na “Tušnju“. U 11. minuti snažni napadač Stefan Nikolić glavom je pogodio prečku “crveno-crnih” i uz dosta sreće rezultat na semaforu je ostao 0:0.

Uzvratili su domaći u 24. minuti. Lopta je bila upućena Fedoru Predragoviću, ali ipak dolazi do Nemanje Tomaševića koji je kao Nikolić na drugoj strani, pogodio prečku. U nastavku akcije neprecizan je bio i Ermin Huseinbašić.

Do kraja poluvremena Sloboda je dominirala sa posjedom lopte, međutim ni oni, a ni Krupa nisu uspjeli doći do gola protivnika i eventualno ga ugroziti.

Bolje je drugo poluvrijeme otvorila Krupa, gosti su imali više loptu u nogama i sporadično prijetili. Nakon sat vremena igre Mihael Modić šutirao sa distance, ali bio je neprecizan.

I onda u 67. minuti kada nije djelovalo da je Sloboda opasna po gol Krupe, domaći su stigli do prednosti. Dejan Uzelac je bio najviši u skoku i šutirao glavom, a lopta se odbila do Dženisa Beganovića koji je zatresao gol Vasilija Kolaka.

Pitanje pobjednika riješeno je u 88. minuti. Golman Krupe je neoprezno startovao u svom kaznenom prostoru i Petar Bojo je pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Huseinbašić i osigurao pobjedu za Slobodu.

U posljednjem kolu “crveno-crni” gostuju na “Koševu“, dok Krupa dočekuje Željezničar.