Sloboda je na svom terenu savladala Radnika u okviru 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 3:0. Golove za “Crveno-crne” su postigli Muharem Ćivić, Dženis Beganović i Saša Maksimović.

Nije utakmica na “Tušnju” ponudila mnogo zabave navijačima, naročito u prvom poluvremenu iz kojeg se može izdvojiti samo prečka Alekse Uroševića u 25. minuti. Za razliku od toga, u nastavku mnogo više “zabave” domaćim navijačima. Prvo je Muharem Ćivić evrogolom doveo Slobodu u prednost, da bi Saša Maksimović u 68. minuti povećao na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Dženis Beganović dvije minute prije kraja.

Sloboda je u uvodnim minutama imala loptu u svom posjedu, ali se na samom početku mučila da stvori ozbiljniju priliku. Tek u 11. minuti domaći su prvi put zaprijetili. Said Husejinović je poslao dobru loptu prema Saši Maksimoviću koji je ipak malo zakasnio i šutirao preko gola.

Sloboda, Sloboda u drugom poluvremenu dodala gas i osjetila slast pobjede nakon sedam kola

Tri minute kasnije dobro je šutirao Fedor Predragović sa ruba šesnaesterca, ali je uspio Azur Aljkanović odbiti loptu. Mogao je potom u 25. minuti Radnik da stigne do prednosti. Aleksa Urošević je sjajno šutirao sa lijeve strane, bilo je to snažno, ali je prečka spasila domaće.

Imali su Bijeljinci i u 32. minuti dobru priliku. Stigla je povratna lopta sa desne strane do Uroševića koji je imao dobru situaciju, ali je loše šutirao iz te pozicije i šansa je otišla u nepovrat.

Do kraja poluvremena, Sloboda je imala šansu još samo u 34. minuti kada je Jasmin Osmić je dobro centrirao u šesnaesterac, Fedor Predragović prihvatio loptu na grudi i šutirao iz voleja, ali je na mjestu bio Aljkanović.

Ni početak drugog poluvremena nije donio aktivniji fudbal. Igralo se na sredini terena i bez mnogo prilika sve do 60. minute.

Tada je Muharem Ćivić doveo Slobodu u prednost. Prošao je lijevi bek Slobode po strani i šutirao snažno, a lopta je pod prečku završila u mreži Radnika.

Samo tri minute kasnije opasan kontranapad Radnika nakon kornera Slobode. Jovan Motika je izašao sam ispred Semira Bukvića koji je odlično intervenisao i spasio Slobodu.

Nije to iskoristio Radnik, pa je u 68. minuti uslijedila nova kazna. Husejinović je probio po krilu, centrirao do Jasmina Osmića, a ovaj vratio do Maksimovića koji je pogodio za 2:0.

Uspjeli su domaći do kraja susreta da postignu i treći gol. Igrao se 88. minut, ubacio je Mladen Veselinović, a Dženis Beganović glavom pogodio za konačnih 3:0. Sloboda je tako prekinula crni niz od sedam utakmica bez pobjede, dok je Radnik ostao na začelju tabele.

Dešavanja sa ove utakmice iz minuta u minut možete pročitati OVDJE.

Sloboda u sljedećem kolu gostuje Leotaru, dok Radnik dočekuje Široki Brijeg.