foto MeridianSportBH

Sloboda i Velež su remizirali u 16. kolu Premijer lige BiH rezultatom 1:1. Gol za goste postigao je Brandao de Souza, dok je domaćim izjednačenje donio Miloš Zličić.

Susret na “Tušnju” počeo je tako što je domaći tim uručio nagradu svom kapitenu Amaru Beganoviću na 100 odigranih utakmica u dresu Slobode. Loš teren u Tuzli međutim nije dozvolio velik broj prilika u prvom poluvremenu, pa je tako Velež iz jedine u 16. minuti stigao u prednost golom Brandaa de Souze.

Nije u drugom poluvremenu viđeno mnogo atraktivnog fudbala, a u četvrtoj minuti nadoknade Sloboda je golom Miloša Zličića stigla do vrijednog boda na svom terenu.

Sloboda, Sloboda u dubokoj nadoknadi stigla do boda, Zličić produžio agoniju Veleža

Prva situacija vrijedna pomena na ovom meču je viđena u osmoj minuti kada je Jasmin Osmić pao u šesnaestercu Veleža, ali se sudija Frano Jelić nije oglasio. Minut kasnije, Dženis Beganović je odigrao povratnu loptu na 25 metara do Fedora Predragovića koji je šutirao snažno, ali malo preko gola.

Velež je od 16. minute stigao u prednost. Haris Ovčina je prošao po desnoj strani i odigrao povratnu na 10 metara gdje se našao Brandao de Souza i udarcem iz prve matirao nemoćnog Semira Bukvića.

Nije nakon toga bilo mnogo uzbuđenja na “Tušnju”. Kako je vrijeme odmicalo teren je postajao sve teži za igru, pa se izgrađene akcije gotovo da nisu mogle vidjeti.

Sloboda je narednu šansu imala tek u 27. minuti kada je Dženis Beganović centrirao, a Emir Jusić glavom šutiroa daleko preko gola.

Velež je dobro kombinovao u 38. minuti kada su dupli pas odigrali Dženan Zajmović i Samir Radovac nakon kojeg je Zajmović šutirao iz voleja, ali ipak pored gola.

Posljednju priliku u prvom poluvremenu imali su ponovo “Rođeni” kada je u 42. minuti Đani Salčin šutirao iz slobodnog udarca, no oprezan je bio Bukvić i uhvatio loptu.

Početak drugog poluvremena donio je odmah dobru priliku za domaći tim, pošto je rezervista Mirsad Ramić prošao po desnoj strani, ali nije mnogao iz teškog ugla dobro šutirati, niti je pronašao nekog od svog saigrača u petercu.

Mogao je Amar Beganović u 58. minuti iznenaditi Slavišu Bogdanovića kada je iz pozicije centaršuta šutirao, a lopta je pogodila prečku sa gornje strane.

Teren je već u tim trenucima postao skoro nemoguć za igru, pa su se sve akcije svodile na centaršuteve, koje su odbrambeni igrači bez većih problema otklanjali.

Moglo je po domaće biti jako opasno u 78. minuti kada se Obren Cvijanović okrenuo i snažno šutirao, međutim neprecizno.

Sloboda je pokušala do kraja da izađe visoko i dođe do izjednačenja, ali je to bilo jako teško smislenim akcijama, a centaršutevi nisu prolazili pored kapitena gostiju Denisa Zvonića.

Ipak, u četvrtoj minuti nadoknade Sloboda je stigla do izjednačenja i boda. Veselinović je šutirao sa ivice kaznenog prostora, međutim slabo je to uradio pa je lopta stigla do Mirsada Ramića, no njegov udarac je odbranio Bogdanović, ali na odbijenu loptu je stigao Miloša Zličić i postigao gol za izjednačenje.

Dešavanja iz minuta u minut sa ovog susreta možete pročitati OVDJE.

Nakon ove utakmice slijedi reprezentativna pauza, a Sloboda u sljedećem kolu igra protiv Sarajeva, dok Velež igra protiv Širokog Brijega.