SLOBODA BEČIĆ

Rukometaši Slobode pobijedili su ekipu Maglaja rezultatom 31:25 (14:12) u posljednjoj utakmici 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Od dolaska trenera Siniše Markote Sloboda ne zna za poraz u Premijer ligi BiH. Sada je na red došla i ekipa Maglaja koja je prikazala dobru partiju u “Mejdanu” u Tuzli, međutim to nije bilo dovoljno za bodove.

Izabranici Ermina Bajrića pokazali su zube na ovom meču i bili su ravnopravan protivnik sve do desetak minuta prije kraja. U prvom poluvremenu Sloboda je konstantno imala prednost od jednog i dva gola razlike, da bi u posljednjim minutama ta prednost iznosila 14:11, a na odmor se otišlo pri rezultatu 14:12.

Sloboda, Sloboda u finišu slomila otpor Maglaja, Markota ne zna za poraz u Premijer ligi BiH

U nastavku utakmice imala je Sloboda prednost od 18:14, i kada su svi mislili da je utakmica prelomljena, Maglaj se vratio i došao do poravnanja od 19:19. Meč se zapravo lomio u tim momentima, kapiten Slobode Emir Suhonjić postigao je pogodak za 20:19, a u narednom napadu Zdravko Čajić je zaustavio šut Benjamina Čičkušića, dok je na drugoj strani Suhonjić sjajno lobovao golmana Maglaja i vratio prednost od dva razlike za Slobodu.

Uslijedio je tajm-aut gostujućeg trenera Bajrića 15 minuta prije kraja meča. U ključnim momentima utakmice Sloboda je podigla nivo odbrane koji je bio presudan za sam ishod meča od 31:25.

Najefikasniji na meču bio je Benjamin Čičkušić sa 13 golova, dok je sa druge strane Slobodu do pobjede vodio Anes Bečić sa 9 odnosno Emir Suhonjić sa sedam pogodaka.

Narednu utakmicu Sloboda će igrati protiv Gračanice u gostima, dok će Maglaj dočekati Gradačac.

SLOBODA – MAGLAJ – 31:25 (14:12)

Sloboda: Suhonjić 7, Ovčina 3, Barjaktarović 3, Đorđević 2, Bubić 2, Pavlak 3, Bečić 9, Jusić 2.

Maglaj: Radojičić 1, Hajdić 1, Suljaković 1, Kendić 2, Karabegović 1, Ridžal 1, Alić 1, Čosić 4, Čičkušić 13.