Sloga na penale do polufinala Kupa Republike Srpske

Fudbalski klub Sloga iz Doboja pobjedom nakon jedanaesteraca protiv Podrinja u Janji plasirala se polufinale Kupa Republike Srpske.

Domaći su prvi stigli do prednosti u 41. minuti kada je mrežu Sloge zatresao Jasmin Arnautović i Podrinje je sa minimalnim vođstvom otišlo na odmor. U drugom dijelu gosti su izjednačili u 57. minuti pogotkom iz najstrožije kazne, a precizan je bio Marsel Mace. Tom prilikom Podrinje je ostalo i sa igračem manje, ali brojčanu nadmoć igrači Sloge nisu uspjeli iskoristiti i poslije regularnih 90 minuta pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

Nakon uspješnijeg izvođenja penala plasman u polufinale obezbijedila je Sloga ukupnom pobjedom 4:3.

Penali

Podrinje: Limić, Klasanović, Došlo, Savić, Nasufović.

Sloga: Komljenović, Perić, Ćuranović, Mace.

Plasman u polufinale juče je pobjedom nad Ljubićem osigurala Krupa, dok sljedeću srijedu igraju Kozara i Zvijezda 09. Termin utakmice Leotara i Radnika još uvijek nije poznat.