Utakmicom u okviru 12. kola rukometne Premijer lige BiH, dobojska Sloga je na svom terenu savladala ekipu Lokomotive iz Brčkog, te tim trijumfom izbila na prvo mjesto na tabeli. Na kraju je to bio uvjerljiv rezultat 45:21.

Sloga je nametnula svoj ritam od samog početka meča. Razultat je rastao iz minuta u minut, gosti su se držali do 19. minuta kada je rezultat glasio 13:8. Dobojlije su u tim trenucima ubacili u brzinu više i prednost se uvećavala. Na odmor domaći odlaze sa velikih 12 golova razlike 23:11.

U nastavku ista slika, na terenu je postojala samo Sloga. U 49. minutu serijom od 8:0, domaćini su imali veliku prednost od 20 golova. Do kraja su razliku uvećali za konačnih 45:21. Slogu u narednom kolu očekuje veliki derbi prvenstva protiv Izviđača u Ljubuškom.