Slovačka iskoristila magiju Maka i neopreznost Krihovijaka da na startu Eura dođe do tri boda (VIDEO)

Slovačka je u svojoj prvoj utakmici grupne faze Evropskog prvenstva pobijedila Poljsku rezultatom 2:1.

Poljska je kontrolisala susret u prvom poluvremenu, ali je Slovačka u 18. minuti zahvaljujući magiji Roberta Maka stigla do prednosti. “Ruku na srce“, gol je prepisan Vojćehu Šćesnom jer se lopta od njega odbila u mrežu, čime je postao prvi golman ikada koji je postigao autgol na Evropskom prvenstvu.

Svega 13 sekundi po početku drugog poluvremena, Poljska je uspjela da izjednači rezultat. Marčej Ribus je odigrao povratnu loptu na peterac, gdje je uz malo sreće Karol Lineti matirao Martina Dubravku.

Preokret na utakmici se desio u 61. minuti kada je Gregor Krihovijak zbog neopreznog starta zaradio drugi žuti karton i isključenje.

To je Slovačka iskoristila osam minuta kasnije. Izveli su Slovaci korner, a nakon odbitka lopta je stigla do Milana Škriniara koji je iz poluvoleja zatresao mrežu Poljske za odličan početak Evropskog prvenstva Slovačke.

Dešavanja iz minuta u minut na ovom meču možete pročitati ovdje.

U grupi sa Slovačkom i Poljskom, nalaze se još Španija i Švedska koji svoj susret igraju večeras.