Rukometna reprezentacija Slovenije deklasirala je selekciju Južne Koreje sa 51:29, Švajcarci su iznenadili selekciju Austrije sa 28:25, dok je Alžir trijumfovao protiv Maroka sa 24:23.

Tim Ljubomira Vranješa imao je lagan posao protiv Južne Koreje, pošto je selekcija iz Azije poslala univerzitetsku selekciju, gdje nijedan igrača nije bio stariji od 1998. godine. Od samog početka razliku su povećavali i u jednom trenutku su poveli sa 17:7, da bi na poluvremenu rezultat bio 25:16.

U drugom poluvremenu ritam utakmice je bio isti i Slovenija je bez većih problema uspjela da ostvari prvi trijumf na šampionatu sa rezultatom 51:29. Najefikasniji na meču bili su Dragan Gajić i Blaž Janc sa po 10 golova, dok su u timu Južne Koreje trojica Kimova postigla po četiri gola.

Švajcarska je na ovo prvenstvo došla na dan otvaranja pošto su Sjedinjene Američke Države odustale od učešća zbog virusa korona. Austrijanci su stalno imali minimalnu prednost, a Švajcarska je povela samo jednom sa 7:6. Nakon trideset minuta rezultat je bio 13:13, a onda su Švajcarci oslobođeni bilo kakvog pritiska zaigrali fenomenalno u nastavku i brzo su poveli sa 18:14. Do kraja utakmice se igralo gol za gol i Švajcarska je sjajnom igrom stigla do velike pobjede od 28:25.

Najefikasniji na meču bili su Robert Veber na jednoj i Endi Šmid na drugoj strani sa po sedam golova.

Alžir je poveo na samom startu sa 1:0, no Maroko je veoma brzo preuzeo kontrolu nad utakmicom i poveli su sa 10:5. Do kraja poluvremena su održavali tu razliku i na odmor otišli sa vođstvom od 15:8.

Alžirci su zaigrali puno bolje u nastavku i uspjeli su da se vrate sa -6 i priđu na 22:21. Na samom kraju su izjednačili 23:23, da bi poslije jedne oduzete lopte pogodili prazan gol Marokanaca koji su išli sa sedam igrača u napad. Maroko je imao zadnji napad i pokušali su da dođu do izjednačenja, ali nisu stigli ni šut da upute i ostalo je 24:23 za Alžir.

Najefikasniji na meču bio je Ajub Abdi sa sedam golova, a u Maroku Mohamed Zaroili sa četiri gola.