Olimpijakos je nakon produžetka pobijedio Asvel u zaostaloj utakmici 10. kola Evrolige rezultatom 101:93 (23:15, 21:22, 19:24, 23:25, 7:15).

Prva četvrtina pripala je sasvim gostima iz Pireja koji su pred kraj poenima Hasana Martina stigli i do dvocifrene prednosti (23:13), ali je Vilijam Hauard uspio da spusti na 23:15 kako je i završena prva dionica. Serijom 6:0 početkom druge četvtine Asvel je brzo stigao do 23:21, da bi se potom igralo koš za koš. Pred kraj poluvremena Kostas Slukas vratio je tas ipak na stranu Olimpijakosa koji je nakon 20 minuta košarke vodio 44:37.

Tek nakon sedam minuta igre u drugom poluvremenu domaći su ponovo došli na korak od Olimpijakosa (54:53), da bi nakon tog dijela igre rezultat bio 63:61 za tim iz Pireja. Vrlo brzo u četvrtoj četvrtini Asvel je prešao u prednost, a pet minuta prije kraja poenima Davida Lajtija domaći su imali i +6 (75:69). Meč je ušao u neizvjesnu završnicu gdje je ponovo Asvel poenima Norisa Kola poveo 86:83 devet sekundi prije kraja, a Slukas je uzvratio sa trojkom i odveo utakmicu u produžetak.

U dodatnih pet minuta raspoloženi su bili Slukas i Šekil Mekisik i rutinski donijeli gostima pobjedu konačnim rezultatom 101:93.

Najefikasniji u pobjedi Olimpijakosa bili su Kostas Slukas i Šekil Mekisik sa po 23 poena, dok je na drugoj strani Noris Kol ubacio dva manje.