Šok u finišu utakmice, nakon nesrećnog autogola Milenkovića Irska došla do boda protiv Srbije (VIDEO)

Fudbaleri Irske i Srbije odigrali su neriješeno 1:1 u okviru petog kola grupe A kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Utakmica je dobro poćela za izabranike Dragana Stojkovića. Nakon velike pogreške odbrane Irske lopta je došla do Dušana Vlahovića koji se našao oči u oči sa golmanom Irske Gevinom Bazunuom koji je spasio domaću reprezentaciju.

U 20. minuti korner sa desne strane ubacio je Dušan Tadić, a najviši u šesnaestercu domaćih bio je Sergej Milinković-Savić koji je uputio razoran udarac glavom i tako matirao Bazunua.

U 29. minuti bila je velika šansa za Srbiju, po lijevoj strani probio je Filip Kostić, odigrao povratnu loptu na koju je naletio Milenković koji je poslao razoran udarac pored gola Irske.

Srbija je na poluvrijeme otišla pri minimalnoj prednosti od 1:0.

Na startu drugog dijela Srbija je bolje ušla. Šanse su se samo ređale, a golman Bazunu branio je sve pokušaje i imao je “utakmicu života”.

Redom su pokušavali Mitrović, Vlahović, Đuričić i Milinković-Savić, ali lopta jednostavno nije htjela u mrežu.

Veliki šok uslijedio je u 85. minutu kada je nakon gužve u petercu Srbije Milinković-Savić napucao Milenkovića, a lopta je od njega završila u golu Srbije za 1:1.

Prijetili su Irci u finišu iz prekida, međutim konačan ishod ove utakmice bio je 1:1.

Narednu utakmicu Irska igra protiv Azerbejdžana, dok Srbija ide u goste Luksemburgu.