Španija najbolja kad je najpotrebnije: Crvena furija petardom izborila osminu finala (VIDEO)

Španija je u trećem kolu grupne faze Evropskog prvenstva pobijedila Slovačku rezultatom 5:0 i tako izborila plasman u narednu fazu.

Španija je do prednosti mogla u 12. minuti kada je nakon intervencija VAR-a Bjorn Kuipers pokazao na bijelu tačku poslije prekrašaja nad Kokeom. Loptu je na bijelu tačku namjestio Alvaro Morata, ali je Martin Dubravka pročitao u koju će stranu šutirati i odbranio njegov pokušaj. Zanimljivo, Španija je promašila posljednjih pet penala na svim utakmicama.

Ipak, nakon pola sata igre Dubravka je napravio veliku grešku kojom je Španija došla u prednost. Pablo Sarabia je pogodio prečku sa 16 metara, da bi golman Njukasla u pokušaju da boksuje loptu, poslao je u sopstvenu mrežu.

Pred kraj prvog poluvremena Španija je udvostručila prednost. Igrala se nadoknada prvog poluvremena, Žerar Moreno je vratio loptu u peterac, a Ejmerik Laporte se najbolje snašao i postigao gol.

Da će Španija stići do tri boda na ovom meču bilo je jasno u 56. minuti, pošto je na asistenciju Žordija Albe, Sarabia se upisao među strijelce.

Sjajnu partiju na današnjem meču Sarabia je krunisao još jednom asistencijom, ovaj put deset minuta kasnije on je proigrao Ferana Toresa koji je zatresao mrežu Dubravke.

Nije tu bio kraj golovima Španije. U 72. minuti tek pošto je ušao u igru Pau Tores je glavom loptu poslao ka mreži, a na tom putu Juraj Kučka je dodatno pomogao i postigao drugi autogol na meču za Slovačku.

Uz pobjedu Švedske, Španija je ovim trijumfom došla do drugog mjesta i u osmini finala će igrati protiv Hrvatske, dok je Slovačka završila svoje takmičenje na Euru.