Na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Egiptu, Španija je uspjela slaviti protiv Tunisa rezultatom 36:30. Demokratska Republika Kongo je bila dobra, ali su izgubili od Bahreina rezultatom 34:27.

Svoj meč u okviru grupe grupe B na Svjetskom rukometnom prvenstvu su odigrali Španija i Tunis. “Crvena furija“ pretenduje za najsjajnije odličje i u ovom meču se morala dokazati kao selekcija vrijedna uloge favorita.

Tokom cijelog prvog poluvremena pokušavala je Španija da se rezultatski odvoji, ali protivnik nije mislio tako. Anhel Perez je u tim trenucima bio najbolji španski strijelac, a krajem 22. minuta, Španija je imala prednost, 12:10.

Tunis se može zahvaliti Mosbahu Sanaiju i Mohamedu Darmulu zašto njihova reprezentacija nije ubjedljivo gubila protiv favorita na papiru. Poslije zvižduka za kraj prvog poluvremena, semafor je pokazivao 17:14 za Španiju.

Pokušavao je Tunis da stigne Španiju, ali je to postajala sve teža i teža misija. Prebacili su rukometaši “Crvene furije“ u brzinu više i zaigrali mnogo bolje nego u prvom dijelu. Rezultat je oko 48. minute bio 28:23 za Španiju.

Tunižanski otpor je polako postajao sve manji i manji, izgledalo je da nemaju snage u finišu meča da se nose sa protivničkom igrom. Meč je završen rezultatom 36:30 za Španiju.

U sklopu grupe D na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Egiptu sastali su se Bahrein i Demokratska Republika Kongo. Bahrein je u ovom susretu imao blagu prednost na svojoj strani, a u uvodnim minutima meča Husain Alsaid je postigao brza dva gola, te je Bahrein imao rezultatsku prednost (5:4).

Pokušavali su bahreinski reprezentativci da odu na veći plus. Međutim, iako su Mohamed Ahmed i Ahmed Fadul postigli po dva gola, Bahrein je gubio rezultatom 9:8. Rukometaši DR Kongo su bili odlični u fazi napada.

U selekciji Demokratske Republike Kongo najistaknutiji su bili Adam Oudrago i Johan Kavola. Oni su cijelo vrijeme držali svoju reprezentaciju u egalu. Na kraju prvog poluvremena bilo je 14:12 za Bahrein.

Možda i najzanimljiviji meč u terminu od 18 časova bio je ovaj između DR Kongo i Bahreina. Oba tima su igrali sjajan rukomet i dosta otvorenom igrom stvarali svoje prilike. Sredinom drugog dijela meča, rezultat je bio 25:22 za Bahrein.

Kako se dvoboj sve više primicao svom kraju, rukometaši iz DR Kongo su ostajali bez daha, a to su na najbolji način koristili protivnici. Prvi put poslije dugo vremena u ovom susretu, postojala je rezultatska rezlika. Susret je završen rezultatom 34:27 za Bahrein.