Spars demolirao Lovćen i dominantno stigao do drugog trijumfa u Drugoj ABA ligi

U okviru četvrtog kola Druge ABA lige, Spars je u balonu u Osijeku savladao Lovćen sa 87:59. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Arijan Lakić sa 19, a pratio ga je Mašan Vrbica sa 14 postignutih poena.

Nakon četiri odigrana susreta, i jedni i drugi su sada na polovičnom učinku.

Spars je od početka zaigrao bolje i bio u prednosti tokom cijelog meča. Tim iz Sarajeva je dobro šutirao za tri, što se nikako ne bi moglo reći za njihove protivnike, koji su pogodili samo jednu trojku iz 22 pokušaja, što im nije davalo nikakve šanse da uhvate priključak.

Masan Vrbica

Arijan Lakić je sa linije slobodnih bacanja doveo Spars do početnog vođstva, a odgovorio mu je Ilajdža Klerens, koji je poravnao na 2:2. Lakić je malo poslije pogodio i trojku, a na isti način je poentirao i Lamont Vest, pa su Sarajlije nakon tri i po minuta igre imali +6 (12:6). Ekipa iz Cetinja je uhvatila priključak, međutim Lakić je nastavio igrati raspoloženo i na prvu pauzu se otišlo sa 20:12.

Osamnaestogodišnji Vuk Bojanić je u prvom posjedu u drugom kvartalu smanjio na 20:14, a Dino Butorac je na drugoj strani bio precizan van linije 6,75m. Uslijedili su minuti praznog hoda oba rivala, a prekinuo ih je Mašan Vrbica.

Crnogorski predstavnik je u nekoliko navrata prišao na četiri poena zaostatka, a Vrbica je trojkom odbio njihov nalet i nakon 20 minuta igre, na semaforu je stajalo 35:28.

Kascelan 1

Na parketu je u drugom poluvremenu postojao samo jedan tim. Spars je otvorio treću dionicu trojkom Remija Ejbela, Klerens i Bojanić su potom smanjili na 40:34, no onda je Spars zaigrao mnogo bolje i ušao u seriju preko Vesta, Vrbice i Lakića, koji su odveli svoj tim do +14 (51:37).

Prednost ekipe iz glavnog grada Bosne i Hercegovine je dodatno rasla, a Urban Durnik je u posljednjem napadu pogodio za 64:45 i tako se otišlo u finalni kvartal.

Posljednjih deset minuta nije donijelo previše promjena. Spars je nastavio sa dominacijom, a Lovćen nije uspijevao pronalaziti napadačka rješenja. Promašivali su šuteve, a i zicere, što su izabranici Zorana Kašćelana nastavili kažnjavati i u potpunosti su razbili protivnike, a konačan rezultat je glasio 87:59.