Spars odlično krenuo, no Helios preokrenuo i upisao prvu pobjedu ove sezone

Košarkaši Heliosa savladali su ekipu Sparsa sa 83:77 u drugom kolu Druge ABA lige, a do pobjede ih je predvodio Blaž Mahkovic sa 23 poena, dok je na drugoj strani Remi Abel imao 25 poena.

Nakon što su u prvom kolu savladali ekipu iz Osijeka, a sada su zahvaljujući veoma raspoloženom Mašanu Vrbici i trojkom Remija Abela poveli sa 12:2. Helios je preko Aljaža Brateca uspio da smanji na 16:10, no Vrbica je opet odveo svoj tim na 21:12. Ipak Bratec je trojkom približava Slovence na 22:15, ipak Nemanja Nikolić vraća na dvocifrenu prednost za tim iz Sarajeva (27:17), a četvrtina je završila rezultatom 27:19.

Dosta bolje je Helios ušao u drugu četvrtinu i Urban Oman je smanjio na 29:25, da bi Leon Šantelj izjednačio na 32:32. Produžetak serije i prednost ekipi iz Slovenije donio je Karlb Ervin za 37:34, a Vrbica je kratko izjednačio na 40:40, no Slovenci su na odmor otišli sa vođstvom od 42:41.

Helios Spars

U nastavku je tim iz Sarajeva opet preuzeo glavnu riječ na terenu i preko Imrana Polutka su poveli sa 47:42, a Helios je samo na kratko trojkom Blaža Mahkovica poveo sa 48:47, no Spars je brzo poenima Abela vratio vođstvo u svoju korist 49:48. Lamont Vest je sa linije slobodnih bacanja donio +5 (54:49), da bi Mahkovic približio svoj tim na -1 (56:55).

Opet je Abel donio prednost od pet poena (62:57), a u posljednjih deset minuta se ušlo s rezultatom 62:59. Aktuelni prvak Evrope u basketu 3×3 sa Srbijom Miroslav Pašajlić je preokrenuo rezultat na 64:62, da bi se zatim ekipe smjenjivale u vođstvu i Spars je poveo sa 69:66.

Nije dugo trebalo Slovencima da uzvrate i preokrenu na 72:70, a onda su Bine Prepelič i Mahkovic odveli Slovence na ogromnih 79:70. Vratio se Spars na -4 (79:75), a Urban Durnik je smanjio na 79:77 na pola minuta prije kraja. Ervin je sa linije penala povećao na 81:77, a Vrbica je promašio trojku, te je Šantelj zakucao za konačnih 83:77.