U okviru 12. kola Lige BiH u košarci, Spars Realway je na svom terenu savladao Zrinjski rezultatom 98:70 (23:12, 28:15, 22:21, 25:22).

Početak utakmice je protekao u konfuznim napadima sa obje strane, a prvi poeni na utakmici su bili djelo Luke Anđušića poslije minut i po igre. Nedugo zatim ga je ispratio i Mile Čović, te je Zrinjski poveo sa 4:0. Na drugoj strani, prvi je precizan bio Kenan Kamenjaš na asistenciju Adija Zahiragića, no potom je Omar Pajić pogodio trojku za tim iz Mostara i izgledalo je da je momentum na njihovoj strani. Ipak, domaćini su se probudili u nastavku, Almir Hasandić je povezao pet poena, aktivirao se i Amar Gegić, te su napadi Spars Realwaya izgledali sve tečnije.

Poslije nešto više od šest minuta igre, na teren je prvi put kročio novi igrač sarajevske ekipe, Gediminas Orelik. Nije mu trebalo dugo da se pokaže, povezao je pet poena i odveo svoj tim na +14 (21:7). Izabranici Nevena Nikolića su potom zaigrali nešto bolju odbranu i na prvu pauzu se otišlo sa 23:12.

U drugoj četvrtini, ofanziva Spars Realwaya je bila još konkretnija nego ranije. Lako su pronalazili rješenja, Orelik je pogađao trojke, Zahiragić je sjajno proigravao visoke igrače, a i odbrana domaćina je izgledala veoma čvrsto. Na polovini ovog perioda, rezultat je bio 33:18 za tim koji sa klupe predvodi Nedim Džemić, u finišu se kod “Plemića” razigrao Karlbi Li Ervin, koji je svojim prodorima unio živost u njihov napad, no to nije bilo dovoljno, pa je rezultat nakon isteka 20. minuta bio 51:27 za Sarajlije.

Spars Realway, Spars Realway ubjedljiv protiv Zrinjskog

Dragan Džajić je bio stopostotno precizan sa linije slobodnih bacanja i Mostarci su prvi poentirali u pretposljednjoj dionici. Amar Gegić je odgovorio na drugoj strani, poene su potom izmijenjali Ivan Zlomislić i Sreten Knežević na jednoj, te Orelik na drugoj strani, da bi se u nastavku uglavnom igralo koš za koš. Zrinjski je pokušavao, no jednostavno nije imao dovoljno rješenja da zaustavi protivnika i u finalnu dionicu se ušlo sa 73:48.

Četvrta četvrtina je rezultatski bila puka formalnost, gosti su pokazali karakter i u nekim trenucima odigrali čvrsto, no vraćanje u meč ipak nije bilo ni na vidiku. Naprotiv, domaćini su na kraju dodatno povećali razliku i konačan ishod je glasio 98:70 za Spars Realway.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Orelik sa 24, dok se na drugoj strani istakao Ervin sa 14 poena.

Ovo je bio deseti meč u ligi za obje ekipe, Džemićev tim je ostvario deveti trijumf, a Mostarci su zabilježili treći poraz.