U okviru trećeg kola Lige BiH, Spars je kao domaćin savladao Bosnu sa 85:65. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Remi Ejbel sa 22, a pratio ga je Lamont Vest sa 18 postignutih poena.

Nakon tri odigrane utakmice, izabranici Zorana Kašćelana su upisali drugu pobjedu, dok je za “Studente” ovo drugi poraz.

Bosna je bila bolji rival u prvoj dionici, ali domaćini su se probudili u drugoj, a u trećoj i četvrtoj su potpuno uhvatili željeni ritam i tako ostvarili pozitivan rezultat.

Spars, Spars se u drugom poluvremenu odlijepio i riješio sarajevski derbi u svoju korist

Enis Memić, bivši igrač Sparsa, otvorio je duel polovičnim učinkom sa linije slobodnih bacanja i Bosna je povela sa 1:0. Odgovorio mu je Remi Ejbel, a potom su za domaćine bili precizni Aleksa Jugović i Aleksa Popović. Gosti su nastavili održavati prednost, a Ognjen Mićović je svojim poenima postavio rezultat kojim se otišlo na prvu pauzu, 22:15 za ekipu koju sa klupe predvodi Ahmet Pašalić.

“Studenti” su prenijeli bolji momentum u prvu polovinu druge dionice, a Memić je nakon četiri minuta igre pogodio za visokih +15 (34:19). Ipak, Lamont Vest i Nemanja Nikolić su vrlo brzo smanjili na 34:25, a Spars je zatim ušao u bolji ritam i Urban Durnik je nekoliko minuta kasnije izjednačio na 35:35.

Aleksa Popović i Matija Popović su nakratko prekinuli nalet domaćina, a Vest je sa penala svom timu donio i preokret, pa je nakon 20 minuta igre na semaforu stajalo 42:41.

Spars Sarajevo/facebook

Spars je u trećoj četvrtini potpuno slomio otpor protivnika. Domaćini su preko Ejbela i Vesta došli do +5 (46:41), a Memić je sve do osmog minuta ovog perioda bio jedini koji je pogađao u redovima gostiju.

Kašćelanovi košarkaši su koristili neraspoloženost protivnika i postepeno povećavali prednost, koja je na isteku 30. minuta iznosila +12 (64:52).

Četvrta dionica nije donijela pretjerane promjene u odnosu na prethodnu. Jedan od tri predstavnika Bosne i Hercegovine u Drugoj ABA ligi je dodatno pojačao tempo i pitanje pobjednika je bilo riješeno, a konačan ishod je glasio 85:65.

U narednom kolu, Spars će gostovati protiv Širokog, a Bosna na svom parketu dočekuje Borac.

SPARS – BOSNA 85:65 (15:22, 27:19, 22:11, 21:13)

Spars: Burč-Mening 9, Durnik 14, Nikolić 2, Vrbica 7, Ejbel 22, Polutak 3, Livadić 2, Vest 18, Lakić 8, Mičić 0

Bosna: Mićović 12, M. Popović 8, Jugović 10, Muratović 5, A. Popović 11, Fazlić 0, Mašić 0, Memić 13, Bulašvili 6

Sudije: Miličević, Marić, Vlaho

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.