Spars sjajnom prvom četvrtinom deklasirao Bosnu u sarajevskom duelu

Košarkaši Slobode savladali su na gostovanju ekipu Bosne sa 82:62 u 16. kolu Lige Bosne i Hercegovine, a najefikasniji na meču bio je Dejvis Džonatan sa 26 poena.

Ovaj meč je bio i pod velikim pitanje da li će se igrati zbog dugovanja ekipe Bosne prema službenim licima Košarkaškog saveza Bosne i Hercegovine, ipak nekadašnji prvak Evrope je uspio da izmiri dug i odigra duel protiv Sparsa.

Ekipa Sparsa je fenomenalno ušla u meč i poenima Nedima Buze i Mašan Vrbice poveli su sa 10:4. Kasnije je Imran Polutak dao trojku za 17:6, pa je Luka Bulašvili smanjio na 18:10. Odmah zatim su Arijan Lakić i Imran Polutak uzvratili poenima za 22:10 i tako je završila prva četvrtina.

Aleksa Gatarić je na startu druge četvrtine dao trojku za 27:14 i kasnije su gosti održavali prednost (31:18). Bulašvili je uspio da smanji prednost na jednocifrenu (33:25), pa je Marko Tejić vratio na +9 (35:26), a onda je ekipa Bosne do kraja prvog poluvremena uspjela da smanji na 37:31.

Sparss

Urban Durnik i Lakić su uspjeli na početku drugog poluvremna da odvedu goste na 44:33. Bulašvili je predvodio domaćina i opet ih je primakao na 46:37. Dino Butorac je poslije pogodio trojku za 51:39, pa i Durnik na 55:41. Tim Sparsa je poenima Buze otišao na +15 (60:45), a onda je Bosna do pred posljednjih deset minuta prišla na 62:49.

Poenima Marka Ramljaka gosti su se početkom posljednjeg perioda odvojili na 67:49, pa je Tejić poentirao za 69:49. Nastavili su košarkaši Sparsa tu seriju na 73:49, a veoma brzo na semaforu je pisalo 76:51. Poslije toga se više nije postavljalo pitanje ko će biti pobjednik, nego rezultat i razlika kojom će Spars doći do trijumfa, a konačan rezultat je glasio 82:62.