Spars u vrlo neizvjesnoj završnici savladao Promo

Košarkaši Sparsa savladali su na svom parketu Promo iz Donjeg Vakufa u četvrtom kolu Lige BiH rezultatom 91:83. Najefikasniji kod pobjednika bio je Nemanja Knežević sa 20 poena, dok se sa druge strane istakao Kifer Panter sa isto toliko poena.

Gosti iz Donjeg Vakufa su nešto bolje otvorili ovaj susret, a nakon egala u uvodnom dijelu igre trojkom Kifera Pantera su na šest i po minuta do kraja prve četvrtine započeli seriju od 11:0 koju je završio Markus Geret za dvocifrenu prednost Proma (22:12), koji je nakon prve četvrtine imao +8 (30:22).

Ipak, domaći tim Sparsa je u drugom kvartalu uspio da istopi prednost protivnika, a poenima Stenlija Dejvisa došli su do potpunog preokreta (39:37). Promo je u nastavku uzvratio novim vođstvom, ali je Spars u finišu Matije Novakovića i Entonija Godvina otišao na +5 (50:45).

Na otvaranju treće četvrtine Promo je poenima Ibrahima Mulaomerovića i Dejvida Kuta došao do izjednačenja (50:50), a nastavak je donio egal i igralo se gotovo koš za koš, da bi pred odlučujućih 10 minuta Vasilije Kovačević postigao poene za tim iz Donjeg Vakufa koji je poveo sa 71:69.

Posljednja četvrtina nam je donijela mnogo uzbuđenja. Na dva minuta do kraja Nemanja Knežević je vezao četiri poena za Spars koji je poveo sa 85:80, ali je onda Panter uzvratio trojkom. Ipak, i Donte Mor pogađa u nastavku dva slobodna bacanja, a onda Kut promašuje trojku u nastavku. Džordon Teli je fauliran u narednom napadu, pa je pogodio oba slobodna bacanja za ovjeravanje trijumfa Sparsa, koji je na kraju slavio konačnim rezultatom.

DSC 0235

Bila je ovo treća pobjeda za tim sa Ilidže, dok je Promo trenutno na omjeru od tri poraza i jedne pobjede.

SPARS – PROMO 91:83 (22:30, 18:15, 19:26, 22:12)

Spars: Simanić 17, Mor 14, Novaković 4, Knežević 20, Dejvis 9, Godvin 9, Teli 12, Munižaba 6

Promo: Geret 11, Kifer 20, Alkić 13, Kut 15, Mulaomerović 8, Vasilevski 3, Petojević 0, Kovačević 13, Nezirić 0

Sudije: Lasetović , Ališehovi, Jusupović