Sparta ubjedljiva protiv Seltika, Jang Bojs savladao CSKA u Sofiji

U okviru četvrtog kola Lige Evrope, Sparta je u Pragu savladala Seltik rezultatom 4:1, Jang Bojs je kao gost minimalnim rezultatom pobijedio CSKA iz Sofije, a Antverp je bio bolji od LASK-a sa 2:0.

Utakmica nije krenula dobro za domaćine. Seltik je poveo u 15. minutu, nakon što je odličnu kontru poslije driblinga uspješno završio Odsone Eduard.

Mikal Travnik
je bio blizu da donese izjednačenje svom timu, ali nije iskoristio situaciju jedan na jedan u 17. minutu.

Ipak, deset minuta kasnije, češki predstavnik je stigao do izjednačenja. Poslije kornera i gužve u šesnaestercu, najbolje se snašao David Hanko i pogodio za 1:1.

Do preokreta je došlo u 38. minutu, a precizan je bio Lukas Julis.

Do kraja poluvremena, nije se desilo ništa konkretno i na odmor se otišlo sa 2:1.

U nastavku, Eduard je bio u prilici da se po drugi put upiše u listu strijelaca, ali Florin Nita je odbranio njegov pokušaj u 48. minutu. Isti igrač je zaprijetio i 15 minuta kasnije, ali Nita ga je ponovo osujetio. Igra se zatim smirila, a svoj drugi, te treći gol za Spartu je postigao Julis.

Konačan rezultat, 4:1, postavio je Srđan Plavšić u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Jang Bojs je do vođstva protiv CSKA stigao u 34. minutu, a strijelac je bio Žan Pjer Nsame

Klub iz Sofije je do izjednačenja mogao u 64. minutu, ali David Von Balmos je odbranio pokušaj Stefana Beltrama iz slobodnog udarca. Dva minuta kasnije, Mikel Aebišer je šutirao sa vrha šesnaesterca, ali mreža CSKA je ostala netaknuta, lopta je završila pored gola.

Do kraja utakmice, nije bilo promjena i konačan rezultat je ostao 1:0.

Antverp je savladao LASK u Lincu sa 2:0 u gostima. Strijelci su bili Lior Rifaelov i Piter Gerkens.