Specija kaznila Napolijeve promašaje i stigla do pobjede sa igračem manje (VIDEO)

Fudbaleri Specije napravili su veliko iznenađenje savladavši na gostovanju ekipu Napolija sa 2:1 u 16. kolu italijanske Serije A.

Već u prvom minutu Lorenco Insinje je propustio veliku šansu, kada je sa nekoliko metara poslao loptu pored gola. Zatim su uslijedile prilike Fabijana Ruiza čiji je šut glavom izblokiran, a nakon toga je Mateo Politano u 21. minutu poslao loptu preko gola. Golman Specije Ivan Providel je uspio odbraniti novu šansu Insinjea sa deset metara u 37. minutu. Napolitanci su imali sedam šuteva u okvir gola, ali nisu nijednom uspjeli da zatresu mrežu.

Novu priliku u drugom poluvremenu imao je Andrea Petanja, no pogodio je protivničkog golmana u glavu. Isti igrač je konačno probio odbranu gostiju, kada mu je Đovani di Lorenco dodao loptu u petercu, a ovaj je konačno savladao Providela u 58. minutu za 1:0.

Ipak kako to obično bude u fudbalu, kada propustite puno prilika slijedi kazna. M’Bala Nzola je sa bijele tačke izjednačio na 1:1 u 68. minutu. Kad je Ardijan Ismaili u 77. minutu dobio drugi žuti karton i Specija ostala sa igračem manje mislilo se da će Napoli doći do pobjede, ali je samo četiri minuta kasnije Nzola prošao kroz šesnaesterac i pogodio stativu, no Tomazo Pobega je naletio na tu loptu i preokrenuo na 2:1 za Speciju.

Nevjerovatna situacija u 93. minutu kada je Fernando Ljorente primio loptu u petercu i ostavio je Elifu Elmasu, koji nije krenuo da šutira i gosti su otklonili opasnost. Tako je Napoli doživio peti poraz u sezoni, a Specija je stigla do trećeg trijumfa.

U narednom kolu Napoli gostuje Udinezeu, a Specija dočekuje Sampdoriju.