Official photo

Osmina finala Kupa Italije vidjela je susret između Rome i Specije. Od starta su gosti bolje otvorili meč i zasluženo prošli dalje rezultatom 4:2.

Neugodno iznenađenje za “Vučicu” na samom početku meča. Brajan Kristante je skrivio penal u korist gostiju. Andrej Galabinov iz Specije je mirno realizovao kazneni udarac preciznim šutem uz desnu stativu.

Mali orlovi” nisu prestajali da napadaju, igrači Rome su bili iznenađeni ofanzivnom igrom gostiju. U 15. minutu Rikardo Saponara je pokazao svoje odlične sposobnosti kada je unutar šestnaesterca iz voleja poslao loptu u desnu stranu gola, asistirao mu je Galabinov. Specija je povela 2:0.

Ardian Ismajli
je opasno reagovao u43. minutu, u svom kaznenom prostoru i skrivio penal. Lorenco Pelegrini je sigurno realizirao kazneni udarac i donio prvi gol za “Vučicu“. Rezultat je smanjen na 2:1.

Uspjela je domaća ekipa da prepolovi prednost Specije. Sa rezultatom 2:1 za gostujuće “Male orlove” otišlo se na odmor.

Roma je u 67. minutu preko Borhe Majorala imala sjajnu priliku za izjednačenje. On je tukao malo iznad prečke nakon što mu je sjajan pas u šesnasterac poslao Pedro.

Šest minuta kasnije “Vučica” je uspjela poravnati rezultat. Majoral je asistirao, a Henrik Miktarijan je sjajno potkopao loptu i postigao fin gol. Rezultat je bio 2:2.

Poslije 90 minuta fudbala rezultat je bio 2:2. Napadala je Roma do kraja regularnog toka, ali nisu uspjeli postići treći pogodak. Pristupilo se igranju produžetaka.

Dva igrača više gosti su iskoristili u 107. minutu meča. Daniele Verde je odlično skočio na dobar centaršut i lijepo glavom zabio u lijeve rašlje Rominog gola. Specija je povela sa 3:2.

Saponara je primio odličan pas i sjajno sa ivice šesnaesterca prebacio golmana i poslao loptu u mrežu. Specija je stavila tačku na i rezultatom 4:2.

Mali orlovi” su napravili veliko iznenađenje u glavnom gradu Italije i izbacili Romu iz Kupa Italije konačnim rezultatom 4:2, poslije produžetaka.