U drugoj utakmici baraža za posljednje slobodno mjesto u ABA ligi, Split je uzvratio udarac Sparsu i poravnao seriju na 1:1. “Žuti” su trijumfovali danas u Sarajevu rezultatom 84:64 (17:18, 22:17, 19:16, 26:13).

Tokom čitave utakmice, Spars je imao puno problema u šutu za tri poena, kao i u zagrađivanju koša gdje Marin Marić bio nezaustavljiv i potpuno je iskontrolisao reket u direktnom duelu sa Kenanom Kamenjašom. Imali su domaći u par navrata priliku da se vrate u igru i pored dosta loših segmenata danas, ali nisu iskoristili niti jednu šansu koju im je Split ponudio.

U prvom napadu Sparsa na današnjoj utakmici, Amar Gegić je ubacio trojku za 3:0 i ispostaviće se kasnije, to je bio jedini šut van linije 6,75m koji su domaći ubacili u prvom poluvremenu. Baš kao i u prvom susretu, Kamenjaš je na početku utakmice bio nerješiva engima za odbranu Splita, te je nakon njegovog slobodnog bacanja, Spars imao maksimalnih +7 (12:5).

Gosti su ipak uspjeli veoma brzo da se konsoliduju i na pogon Roka Lenija Ukića da smanje zaostatak (14:12), a onda i da povedu trojkom Tonija Perkovića (15:14). Sve do sredine drugog kvartala, uslijedio je period igre “koš za koš” gdje se niti jedan tim nije odlijepio na više od četiri poena prednosti, da bi tada pomenuti Perković i Pavle Marčinković kreirali seriju 9:0 koja je odvela “Žute” na 34:27.

Zahvaljujući prvenstvo Almiru Hasandiću, izabranici Miodraga Kadije su ipak uspjeli da spuste zaostatak u finišu četvrtine i na veliki odmor su otišli sa “samo” četiri poena zaostatka (39:35).

Na krilima veterana Ukića i Luke Babić, Split je već na početku drugog poluvremena otišao na visokih +11 (46:35), te je Kadija bio prinuđen odmah da zove minutu odmora. Uspio je Spars da se posloži na trenutak i preko Nermina Buze da brzo dođe na -6 (48:42), međutim onda trojke ubacuju Perković i Babić za do tada najvećih +12 Splita (54:42).

Marić je u narednom napadu odveo svoj tim i do 56:42, te je crnogorski stručnjak na klupi domaćih posegnuo za još jednim tajm-autom. Novi predah je ovog puta godio Sparsu pošto su po izlasku sa minute odmora uspjeli da ubace tri brze trojke i priđu na sedam poena zaostatka (58:51) po okončanju treće dionice.

Posljednji period, Split je otvorio na skoro identičan način kao treću četvrtinu. Sa 16 uzastopnih poena, gosti su stigli do ogromnih 74:51 i već tada je pitanje pobjednika odlučeno. Na kraju, konačan rezultat je bio 84:64.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Marić sa 16 poena, dok su po 14 dodali Perković i Ukić. U redovima Sparsa, bolji od ostalih su bili Buza i Kamenjaš sa 16 poena.

Majstorica koja će odlučiti posljednjeg učesnika ABA lige za sezonu 2021/2022 biće odigrana u Splitu u četvrtak.