U drugom polufinalu Evropskog prvenstva, košarkašice Srbije su sa 74:73 (23:17, 9:19, 22:19, 20:18) savladale Belgiju.

Protivnik “Orlicama” u samoj završnici će biti Francuska, koja je ranije rezultatom 73:61 bila bolja od Bjelorusije.

Kao što rezultat pokazuje, utakmica je bila izuzetno neizvjesna. Izabranice Marine Maljković su se bolje snašle u prvoj četvrtini, međutim Belgijanke su još snažnije uzvratile u drugoj, pa je nakon 20 minuta igre na semaforu stajalo 36:32 za njih.

“Orlice” su u trećoj četvrtini ponovo zaigrale bolje u napadu, međutim nisu uspjele stići do potpunog preokreta i u finalni kvartal se otišlo sa 55:54 za Francusku, nakon što je Sonja Vasić bila precizna u finišu.

Većina posljednje dionice je protekla u boljoj igri Srbije, koja je konstantno vodila, a kada je Jelena Bruks na šest sekundi do kraja pogodila oba slobodna bacanja za 74:70, činilo se da je pitanje pobjednika riješeno.

Ipak, Belgijanke su se vratile, Kim Mestdag je pogodila trojku, a potom je Bruks iz auta izgubila loptu, koja je došla do Eme Meseman. Ona je šutirala i pogodila, ali je to ipak učinila nakon isteka vremena i srpske košarkašice su uz dosta sreće slavile sa 74:73.

Kod pobjednika, najefikasnija je bila Vasić sa 16, dok se na drugoj strani istakla Džuli Alemand sa 18 poena.