Srbija je u trećem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo pobijedila Azerbejdžan u gostima rezultatom 2:1.

Krenuli su “Orlovi” agresivno od prve minute i to se isplatilo u 16. minuti. Izgubili su domaći loptu na sredini terena, Dušan Tadić se lijepo okrenuo i odigrao do Aleksandra Mitrovića, a napadač Fulama preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora doveo Srbiju u prednost.

Bila je bolja Srbija u prvom dijelu, ali je Azerbejdžan u 30. minuti mogao do izjednačenja. Veliku grešku je napravio Strahinja Pavlović, Ali Gorbani izašao sam ispred gola Srbije, međutim Predrag Rajković je odlično intervenisao.

Dosta opuštenije je Srbija otvorila drugo poluvrijeme i za to je stigla kazna u 59. minuti. Filip Kostić je bio neoprezan i startovao nad Eminom Mahmudovim, što je okarakterisano kao start za penal. Upravo je Mahmudov preuzeo odgovornost i pogodio rutinski za 1:1.

Veliku šansu za Srbiju u 74. minuti nije iskoristio Mitrović kada je izašao sam ispred Šahbana Magomedalieva, a golman Azerbejdžana odlično reagovao i sačuvao svoj gol.

U 81. minuti Srbija je stigla u novu prednost. Sergej Milinković-Savić je prebacio loptu do Mitrovića, a on sjajnim udarcem sa 20-ak metara efektno pogodio mrežu nemoćnog golmana domaćih za vrijedna tri boda “Orlova“.

Dešavanja sa ovog susreta iz minuta u minut možete pročitati ovdje.

Srbiji je ovo bio sedmi bod u kvalifikacijama i u sljedećoj utakmici dočekuje Luksemburg, dok će Azerbejdžan tri dana ranije igrati protiv istog protivnika.