Srbija ostvarila veliki trijumf u Švedskoj

Srbija je u utakmici junskog ciklusa grupe “B4” Lige nacija” protiv Švedske u Solni sa minimalnom pobjedom od 1:0 i to golom Luke Jovića

Na terenu se od početka susreta vodila jedna velika šahovska bitka između dvije ekipe, te je na samoj sredini terena viđena prava rovovska borba.

Prva opasnija prilika je viđena u 44. minuti kada je slobodni udarac Dušana Tadića završio pored stative. Švedska je samo minut nakon toga umalo došla do gola, ali je na sreću “Orlova” Viktor Klaeson promašio mrtvu šansu.

To je u sudijskoj nadoknadi kaznio Luka Jović, koji je pogotkom nakon asistencije glavom Strahinje Pavlovića vezao drugu utakmicu za redom u Ligi nacija na kojoj je bio precizan.

Drugo poluvrijeme je otpočelo u maniru početka prvog dijela, i obje reprezentacije nisu stvarale neke ozbiljnije šanse koje bi dovele do potencijalnog gola.

Domaćin Švedska se ipak pridigla igrački tokom 20 minuta drugog poluvremena i imala je veći posjed u to periodu utakmice, ali im isti prosto nije urodio plodom.

Srbija je nakon perioda bolje igre Šveđana došla do daha, i nastavili su igrati svojim tempom iz prvog poluvremena te su u 83. minuti umalo došli do gola, ali je udarac Sergeja Milinkovića-Savića otišao preko gola.

Do kraja nije bilo većih prilika te je Srbija održala prednost ostvarenu golom Jovića iz prvog poluvremena i osvojila nova tri boda u junskom ciklusu Lige nacija.