Srbija preokretom protiv Kanade počela odbranu ATP kupa

Teniska reprezentacija Srbije savladala je selekciju Kanade sa 2:1 i to zahvaljujući pobjedama Novaka Đokovića i dubla u prvom kolu ATP kupa u Melburnu.

Prvi na teren su izašli Dušan Lajović i Miloš Raonić i tu su odigrana dva identična seta. Na samom početku nijedan teniser nije dopuštao brejk lopte, bili su veoma sigurni na svoj servis i igralo se gem za gem. Tako je bilo do rezultata 4:3 za Raonića, kada je napao Lajovićev servis i odmah stigao do brejka, kog je kasnije potvrdio i osvojio set sa 6:3.

U drugom setu Dušan je uspio da odbrani tri brejk lopte, ali sedmi gem je bio koban po njega. Ponovo je odbranio tri brejk šanse, no četvrtu nije mogao i Raonić je veoma sigurno servirao do kraja, te donio Kanadi prvu pobjedu i to od 2:0 (6:3, 6:4).

Nakon njih na teren su izašli Novak Đoković i Denis Šapovalov i odigrali jedan neizvjestan meč u kom je srpski teniser bio bolji sa 2:0 (7:5, 7:5). Baš kao i u prethodnom meču, i u ovom su teniseri bili veoma sigurni na svoj servis, s tim da je Đoković došao do dvije brejk šanse u prvom setu, ali je to Kanađanin odbranio. Zatim su servirali i jedan i drugi veoma dobro i kada se mislilo da će sve otići u taj-brejk, tu je najbolji teniser svijeta napao protivnički servis, ispustio jednu, ali ne i drugu set loptu za 7:5.

Veoma slična priča je bila i u narednom periodu, jer Novak nije iskoristio šansu u drugom gemu da oduzme protivnički servis, te se ponovo čekalo do rezultata 6:5. Tada je Đoković bio mnogo konkretniji i iskoristio je prvu meč loptu za pobjedu i izjednačenje u ukupnom rezultatu.

Odluka o pobjedniku pala je u dublu i tu je srpski tim Novak Đoković/Filip Krajinović bio bolji od Miloša Raonića/Denisa Šapovalova sa 2:0 (7:5, 7:6). Kanađani su imali jednu brejk priliku u četvrtom gemu, ali se Krajinović izvukao i onda baš kao Nole u svom singl meču pritisnut je protivnik u 12. gemu, oduzet je servis i zatim odmah potvrđen za vođstvo od 7:5.

U čak tri različita gema srpski tim je propustio pet brejk prilika za lagano riješi ovaj meč. Ipak sve je otišlo u taj-brejk gdje je Srbija povela sa 3:0, Kanađani su izjednačili na 3:3, ali serijom od 3:0 aktuelni šampion je stigao do prve pobjede na ovogodišnjem turniru i tako na najbolji mogući način počeo odbranu titule.

Za Srbiju je sutra dan odmora pošto igraju Kanada i Njemačka, a onda će ekipa Viktora Troickog u četvrtak odmjeriti snage sa Nijemcima.