Mitrović tragičar, Srbija prokockala veliku priliku, Škoti nakon penala idu na Evropsko prvenstvo

Srbija je nakon lošijeg izvođenja jedanaesteraca izgubila od Škotske u finalu baraža za Evropsko prvenstvo. U regularnih 90 minuta i nakon produžetaka rezultat je bio 1:1.

Nije u prvom poluvremenu bilo mnogo prilika za promjenu rezultata i na odmor se otišlo bez golova. Samo što je počelo drugih 45 minuta, Rajan Kristi je pogodio mrežu Srbije i doveo Škotsku u vođstvo. Pokušavala je Srbija da dođe do izjednačenja, a to je i uspjelo u 90. minuti kada je Luka Jović nakon kornera donio izjednačenje i produžetke.

U produžecima Srbija je imala kontrolu i više loptu u svom posjedu, ali nije mogla doći do pobjedonosnog gola, te se nakon 30 dodatnih minuta otišlo na penale.

Svih pet igrača Škotske bilo je precizno sa bijele tačke, a jedini u redovima Srbije koji nije iskoristio jedanaesterac bio je Aleksandar Mitrović.

Škotska će u grupi na Evropskom prvenstvu igrati u grupi sa Hrvatskom, Engleskom i Češkom.

UŽIVO:

PENALI:

Srbija: Tadić, Jović, GudeljKatai, Mitrović.

ŠkotskaGrifits, Mekgregor, Mektominej, Mekbarni, Meklin.

120′ Kraj utakmice 1:1.

120′ Minut nadoknade, korner za Srbiju.

115′ Dobar šut Kataija, ali pravo u golmana Škotske.

111′ Jović glavom pored gola i ostaje 1:1.

106′ Počeo je drugi produžetak.

105′ 10:2 u šutevima za Srbiju.

105′ Kraj prvog produžetka.

103′ Katai je probao, nije to bilo loše, međutim nije bio precizan.

99′ Kakva šansa za Srbiju. Gudelj je topovski šutirao, a Maršal vrhovima prstiju izbacio loptu u korner.

97′ Mitrović je izblokiran i Srbija će izvesti korner.

93′ Rajan Džek pokušava iz velike udaljenosti, međutim visoko iznad gola.

92′ Stiven O’Donel je šutirao, a Rajković izbio loptu u korner.

91′ Počeo je prvi produžetak.

90′ Kraj utakmice 1:1. Gledaćemo produžetke koji će odlučiti o plasmanu na Evropsko prvenstvo.

90′ Goool! 1:1. Mladenović je izveo korner, a Jović kao iz najboljih dana u Ajntrahtu zatresao mrežu Škotske i donio izjednačenje “Orlovima“.

89′ Gužva u šesnaestercu gostiju, korner za Srbiju.

85′ Dobar centaršut Filipa Mladenovića, Luka Jović je gađao, ali nije imao sreće i lopta je otišla pored gola.

84′ Aleksandar Katai šutira izvan kazenog prostora daleko od gola.

78′ Mitrović glavom pored gola.

77′ Pokušava Srbija centaršutevima i lopta je završila u korneru.

74′ Igra se ispred gola domaćih.

70′ Kristi ponovo prijeti Srbiji, puno sreće sada za Rajkovića.

69′ Milinković Savić nakon centaršuta Darka Lazovića pogađa spoljni dio mreže.

68′ Kalum Mekgregor je probao sa distance, a lopta je prošla jako blizu kraj stative domaćih.

64′ Skot Mektominej šutira glavom pored gola, bez opasnosti po Srbiju.

61′ Loš centaršut Tadića i lopta prolazi sve.

60′ Greška Robertsona u svom šesnaestercu i biće korner za Srbiju.

52′ Goool! 1:0 za Škotsku. Pogriješio je Filip Kostić, a Rajan Kristi iz okreta šutirao sa ivice kazenog prostora i lopta se od stativu odbila u mrežu Srbije.

51′ Najbolja prilika na utakmici. Landon Dajks je prošao i progirao Endija Robertsona, ali on iz izgledne pozicije sa 16 metara šutira preko gola.

49′ Žuti karton za Nemanju Gudelja.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45′ Kraj prvog poluvremena 0:0.

44′ Prvi žuti karton za goste, a zaradio ga je Deklan Galager.

43′ Kieran Tirni je ubacio loptu u kazneni prostor Srbije, Sergej Milinković Savić pomalo nespretno reagovao, ali je lopta ipak završila u rukama Rajkovića.

37′ Dugo je lopta kružila oko šesnaesterca Škotske, međutim izostao je udarac srpskih reprezentativaca.

33′ Centaršut Tadića završava pravo u rukama Dejvida Maršala.

32′ Velika prilika za Škotsku koju nije iskoristio Džon Mekgin. Loše je šutirao krilni fudbaler gostiju i lagano je to odbranio Rajković.

28′ Mitrović je bio u šesnaestercu, međutim nije mogao ugroziti gol gostiju.

23′ Prva velika šansa za Srbiju. Dušan Tadić je pronašao Aleksandra Mitrovića koji ostavlja loptu Saši Lukiću, ali je ovaj šutirao pored gola sa 18 metara.

17′ “Orlovi” lagano prebacuju težište igre na polovinu protivnika.

11′ Lagano brani dalekometni pokušaj Predrag Rajković.

10′ Žuti karton za Nikolu Milenkovića i slobodan udarac za Škotsku na 30 metara od gola Srbije.

5′ Srbija nešto defanzivnija na samom startu, dosta nepovezana igra obje ekipe.

1′ Počela je utakmica u Beogradu.

Srbija: Rajković, Gudelj, Stefan Mitrović (od 107. Spajić), Milenković, Kostić (od 59. Mladenović), Lukić, Milinković Savić (od 70. Katai), Maksimović (od 70. Jović), Lazović, Tadić, Aleksandar Mitrović.

Škotska: Maršal, O’Donel (od 117. Griftits), Galager, Mektominej, Robertson, Tirni, Mekgin (od 83. Meklin), Džek, Kristi (od 87. Paterson), Dajks (od 83. Mekbarni), Mekgregor.