Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je petom kolu grupne faze Svjetskog prvenstva Sjedinjene Američke Države sa 3:0 (25:20, 25:23, 25:13).

U prva četiri kola samo je Bugarska uspjela da osvoji dva seta protiv Srbije, danas su Tijana Bošković i ekipa pokazale da su došle u Poljsku i Holandiju da odbrane titulu prvaka svijeta. Meč su bolje otvorile Amerikanke i vodile su sa 10:5, da bi zatim srpski tim preokrenu na 13:12. SAD su imale prednost od 18:17, nakon čega je što zahvaljujući sjajnom bloku, što servisu Srbija napravila seriju od 8:2 za osvajanje prvog seta sa 25:20.

I u drugom setu Amerikanke su vodile sa 9:6 i održavale su tu prednost do 14:11. Ipak aktuelne svjetske šampionke su preokrenule i povele sa 19:17. Bošković je bila veoma raspoložena i vodila je svoj tim do osvajanja drugog seta sa 25:23. Treći set je bio bez neizvjesnosti jer je Srbija otišla na 13:6. Nisu imale problema igračice Danijela Santarelija da privedu meč kraju i slave sa 25:13, te tako naprave malu osvetu za poraz u polufinalu Olimpijskih igara u Tokiju.

Najefikasnija na meču bila je Tijana Bošković sa 24 poena, a na drugoj strani Kara Bajema je imala šest poena.