Srbija sigurna protiv Gruzije: Gudurić i Marinković briljirali

Srbija je došla do nove pobjede u kvalifikacijama za Evrobasket naredne godine.

Nakon što su u prvom kolu bili bolji od Finske u Beogradu, ovoga puta su na gostovanju savladali Gruziju rezultatom 76:63.

Srbija je odlično otvorila susret, a nakon prvih 10 minuta vodili su sa 21:10. Imali su i +13 (38:25) tokom drugog kvartala, ali je Gruzija do poluvremena prišla na -7 (38:31).

Mučila se Srbija tokom trećeg kvartala, kada je domaćin u nekoliko navrata prišao na 4-5 poena razlike, ali su u posljednjoj četvrtini izabranici Svetisalva Pešića odigrali odlično i na kraju stigli do ubjedljive pobjede.

Najefikasniji kod Srbije bio je Marko Gudurić sa 16 poena, dok je Vanja Marinković dodao jedan poen manje. Sa druge strane se istakao Tornike Šengelija sa 17 poena, dok je Džo Tomason postigao 15 poena.

Srbija je sada prvoplasirana u grupi G sa dvije pobjede, a slijede Danska i Finska sa polovičnim učinkom, dok je Gruzija bez pobjede.