Srbija u drugom poluvremenu slomila otpor Finske

Srbija je u večerašnjoj utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo na svom parketu savladala Finsku sa 77:61.

Domaćini su se mučili u prvoj četvrtini, pa je Finska nakon deset minuta igre vodila sa 20:17. Orlovi su se vratili u nastavku, pa su na veliki odmor otišli sa +2 (36:34).

Gosti su odlično otvorili treći kvartal, pa su brzo preokrenuli na 39:36. Nešto kasnije su napravili još veću seriju za 48:39, međutim izabranici Svetislava Pešića su zaigrali mnogo bolje i uhvatili su priključak.

Srbija je došla i do preokreta, a u odlučujući period je ušla sa +7 (58:51).

Finska u četvrtoj četvrtini nije imala snage da još jednom zaprijeti favoritu i konačan rezultat je glasio 77:61.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Luka Mitrović sa 19, a pratio ga je Aleksa Avramović sa 18 poena. Na drugoj strani, prednjačio je Mikael Jantunen sa 11.

U narednom kolu, Srbija će gostovati Gruziji, a Finska dočekuje Dansku.