Rukometašice Srbije savladale su u prvom kolu Evropskog prvenstva u Danskoj selekciju Holandije sa 29:25.

Na samom početku se igralo gol za gol, da bi Holanđanke napravile seriju 4:0 i povele sa 7:3. Katarina Krpež Šlezak i Sanja Radosavljević su smanjile na 8:6, no Lusi Abinj je vratila na +4 (11:7), a ekipa Srbije dosta je pala na kraju prvog poluvremena i protivnice su to iskoristile, te golom Inger Smits na odmor odlaze sa vođstvom od 15:9. Pred kraj poluvremena Andrea Lekić je doživjela tešku povredu i na nosilima je napustila teren.

U trenutku kada je Holandija povela sa 20:14 Anđela Janjušević i Kristina Liščević su smanjile na -4 (20:16), da bi rivalke vratile na 22:16. Od tog trenutka Jovana Risović je zatvorila svoj gol, srpski napad je briljirao i golom Krpež Šlezak iz sedmerca Srbija je napravila seriju 7:0 i povela sa 23:22. Veoma bitan trenutak je bila odbrana sedmerca Katarina Tomašević i odmah zatim je Radosavljević povećala na 26:24. Sve dileme oko pobjednika riješile su golovima Jovana Stoiljković i Željka Nikolić za konačnih 29:25.

Najefikasnija na meču bila je Katarina Krpež Šlezak sa 11 golova, dok je na drugoj strani Danik Snelder postigla pet golova. Naredni meč Srbija igra već sutra od 16 časova protiv Mađarske, dok Holandija igra sa Hrvatskom.