Stanković ljut na Gobeljića: "Planirali smo ići na sve ili ništa u zadnjih 15 minuta, ali sa 10 igrača"

Crvena zvezda remizirala je danas protiv Milana na “San Siru” rezultatom 1:1 i završila svoj put u Ligi Evrope. Nakon meča trener “Crveno-bijelih” Dejan Stanković bio je više nego ponosan na tim.

Eliminisani smo nažalost. Pokazali smo da možemo da se nosimo sa velikim klubom i jakom ekipoM. Znali smo šta radimo u svakom momentu. Malo smo ih i iznenadili ovdje u Milanu. Primili smo gol iz nesrećnog penala, potom poništen gol, pa dat. Malo sam ljut zbog crvenog kartona. Vjerovali smo u zadnjih 15 minuta da idemo na ‘all in’, ali sa deset igrača. Ne dajem krivicu nikome, ali tako smo se spremali. Ima i logistike i lijepe igre. I za jedno i drugo im hvala. Stavljamo tačku na evropski put i okrećemo se domaćem prvenstvu” – rekao je nakon meča Dejan Stanković.

Prijetila je Crvena zvezda često i putem kornera, iako je nedostajao Nemanja Milunović.

“Ne pričam o onome koga nema. Igram sa onim ko je na raspolaganju i uspjeli smo da napravimo šanse i iz prekida, jako dobre šanse. Ko zna šta bi bilo da su se neke stvari drugačije desile. Ponosan sam. Požrtvovanje momaka, odricanje. Dokazali su da mogu – istakao je Stanković.

Stefano Pioli je na poluvremenu morao da uvede najjaču postavu. U tom trenutku su na teren ušli Zlatan Ibrahimović i Ante Rebić.

“Tek sam kasnije vidio ko je ušao u igru. Nisam gledao njegove izmjene. Samo svoje momke da dođemo do šanse. Nismo imali sreće. Jedan lijep evropski put koji se nažalost završio” – dodao je “Mister“.

Crvena zvezda je ovim remijem završila učešće u Ligi Evrope, ali stigla na 50. mjesto na UEFA rang listi.