Stara dama pobjedom udaljila Napoli od Lige šampiona, sjajni Bufon kao vino (VIDEO)

Fudbaleri Juventusa savladali su u derbiju ekipu Napolija rezultatom 2:1 u zaostaloj utakmici trećeg kola italijanske Serije A.

Već u drugoj minuti najbolji igrač Juventusa Kristijano Ronaldo promašio je glavom čistu priliku. Nismo puno puta u karijeri ovog Portugalca gledali ovakve promašaje.

Nije ovo omelo napadača “Stare dame” koji je u 13. minuti na sjajan pas Federika Kijeze loptu poslao u nebranjeni dio mreže i tako doveo domaće u prednost na ovoj utakmici.

Pred kraj prvog poluvremena Pjotr Zelinski je pao u šesnaestercu, ali glavni arbitar Mauricio Mariani samo je odmahnuo rukom na prigovore gostiju i na poluvrijeme se otišlo pri vođstvu Juventusa.

U 59. minuti Lorenco Insinje je prošao dva odbrambena igrača domaćih, lopta je išla u donji lijevi ugao, a Đanluiđi Bufon se bacio kao mačka i odbranio mu ovaj šut. Podsjetio je ovom odbranom na svoje mlađe dane, ali i da ima još vatre u ovom Italijanu. Nastavio je Napoli da stišće i u 71. minuti Fabijan Ruiz šutirao je sa velike udaljenosti u desnu stranu gola, međutim Bufon je ponovo pokazao kvalitet.

Samo dvije minute kasnije Rodrigo Bentakur odigrao je pas do Paula Dibale koji je lijevom nogom prekrasno pogodio dalji ugao za dvostruku prednost i tako već najavio pobjedu izabranika Andree Pirla.

U 90. minuti oštro je startao Đorđo Kjelini, a sudija je bez razmišljanja pokazao na najstrožiju kaznu. Insinje je bio precizan i tako uspio da postigne utješni pogodak za Napoli.

Ovom pobjedom Juventus je sve bliži, a Napoli sve dalji od Lige šampiona.