Večeras su u grupi A odigrani mečevi petog kola Lige šampiona. Mančester siti je nakon preokreta bio bolji od Pari Sen Žermena sa 2:1, dok je Lajpcig u gostima bio bolji od Klub Briža sa 5:0.

Derbi večeri Lige šamopiona igrao se na “Etihadu” gdje je Mančester siti dočekao Pari Sen Žermen u duelu dva najbogatija kluba na svijetu.

Prvu priliku na utakmici imao je Rijad Marez kada je snažno šutirao iz teške pozicije, ali je Kejlor Navas bio dobro postavljen. Marez je ozbiljno zaprijetio i u 18. minutu, ali je jedan od odbrambenih igrača Pari Sen Žermena uspio da ga izblokira.

Veliku šansu za gol Mančester siti je imao u 33. minutu kada je na jednu loptu natrčao Ilkaj Gundugan, ali je samo zatresao stativu, te do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Nakon samo pet minuta igre u nastavku utakmice Kilijan Mbape je snažnim udarcem sa nekih desetak metara provukao loptu kroz noge Edersonu i doveo “Svece” u vođstvo.

Rijad Marez je imao još jednu priliku za postizanje gola kada je u 61. minutu primio loptu u šesnaestercu, ali je Kejlor Navas još jednom bio na visini zadatka.

Samo dva minuta kasnije navijači Mančester sitija mogli su da počnu sa slavljem nakon što je Rahim Sterling ispratio dodavanje Gabrijela Žesusa i ispruživši se koliko je dug ugurao loptu u mrežu.

Stezali su nebeskoplavi od tada obruč oko gola gostiju, a gol vrijedan tri boda došao je u 76. minutu kada je Bernardo Silva jako lijepo ostavio loptu za Žesusa kojem nije bilo previše teško da je proslijedi u mrežu.

Do kraja susreta nije bilo previše uzbuđenja, Mančester siti je čvrstom igrom na sredini terena uspostavio kontrolu nad utakmicom i mirno priveo meč kraju.

U narednom kolu Siti će gostovati kod ekipe Lajpciga, dok će Pari Sen Žermen ugostiti Klub Briž.

U drugom meču ove grupe Lajpcig je bio vrlo ubjedljiv na gostovanju kod Klub Briža ostvarivši visoku pobjedu od 5:0, a čak četiri gola postignuto je u prvom poluvremenu.

Lajpcig je stigao do prednosti u 12. minutu kada je Kristofer Nkunku natrčao na loptu koja se odbila od golmana Briža i poslao je pod prečku. Na 2:0 povećao je Emil Forsberg golom iz jedanaesterca u 17. minutu.

Veoma lijep gol je viđen u 26. minutu kada je centaršut Anhelinja dočekao Andre Silva i maesteralno glavom savladao Simona Minjolea.

Sve dileme oko pitanja pobjednika otklonio je Emil Forsberg svojim drugim golom nakon što je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena preciznim udarcem sa ruba šesnaesterca pogodio mrežu.

Konačnih 5:0 postavio je Nkunku svojim drugim pogotkom u 93. minutu.