Stouk zamalo iznenadio gostujući Totenhem u Karabao kupu

U okviru engleskog Karabao kupa svoj meč su odigrali Stouk i Totenhem. Imali su domaći svoje prilike u dvoboju, međutim iskustvo gostiju je presudilo i na kraju je bilo 3:1 za “Pjevce“.

Londonski tim je bio izraziti favorit, ali to se nije toliko vidjelo u prvom dijelu igre. Žoze Murinjo nije mnogo napadao niti je njegova ekipa bila gladna golova protiv “Potersa“. Igrao se 22. minut kada je Geret Bejl pogodio glavom iz teške pozicije. 1:0 za Totenhem je bio rezultat prvog poluvremena.

Stoke City 0 – [1] Tottenham – Gareth Bale 23′ from r/soccer

Stouk je početkom drugog poluvremena neprijatno iznenadio “Pjevce“, u 54. minutu Džordan Tomson se izborio za prostor u šesnaestercu, dočekao sjajan centaršut i poslao loptu u donji lijevi ugao gola Totenhema. Rezultat je bio 1:1.

Stoke City [1] – 1 Tottenham – Jordan Thompson 53′ from r/soccer

Prebacili su gosti u višu brzinu, a to se isplatilo u 71. minutu kada je Ben Dejvis postigao gol i opet vratio “Bijele” iz Londona u prednost. On je postigao sjajan pogodak, udarcem po zemlji sa nekih 25 metara, savladao je golmana Stouka. U tim trenucima bilo je 2:1 za Totenhem.

Stoke City 1 – [2] Tottenham – Ben Davies 70′ from r/soccer

Devet minuta prije isteka regularnih 90 minuta Hari Kejn je uspio primiti dodavanje ispred gola domaćeg tima i našao se u odličnoj poziciji za šut, te je zakucao loptu pod prečku.

Stoke City 1 – [3] Tottenham – Harry Kane 81′ from r/soccer

Pjevci” su u jednom kratkom dijelu meča strijepili za prolazak, ali na kraju su i te sumnje otklonjene. Murinjovi “Bijeli” prolaze u iduće kolo Karabao kupa, dok se Stouk oprašta od takmičenja. Ostalo je na kraju 3:1 za Totenhem.