Strašna Norveška istresla sav svoj bijes na selekciju Alžira

U sklopu grupe 3 na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Egiptu, snage su odmjerili Norveška i Alžir. Nisu alžirski rukometaši uspjeli da prairaju suparnicima, Norveška je slavila rezultatom 36:23.

Norvežani su mislili da će sa par brzih kontri uspjeti da se odvoje rezultatski od Alžira, na početku samog meča. Međutim, to se ispostavilo kao teže nego što su skandinavski igrači očekivali. Poslije deset minuta utakmice, rezultat je bio 4:3 za Norvešku.

Uspjela je norveška reprezentacija malo rezultatski da se odvoji od protivnika preko odličnih Kenta Tonesena i Kristijana Bjornsena, koji su nosili igru svoje selekcije. Rezultat je oko 22. minuta bio povoljniji sa skandinavske rukometaša, bilo je 13:8 za Norvešku.

Pokušavao je Alžir preko Abdija Ajuba i Mesuda Berkusa da bude konkurentan u ovoj utakmici, međutim, plamen u njihovoj igri je polako jenjavao i Norvežani su uspjeli da se odmaknu od njih, te na pauzu odu sa prednošću od šest golova, sa rezultatom od 17:11.

Nastavak meča nam je donio još bolji norveški tim i još lošiju postavku alžirske igre. Norvežani su bez većih problema radili brz tranziciju igre, dolazili pred gol protivnika i pogađali. Već oko 40. minuta meča, Norveška je imala rezultatsku prednost, 24:13.

Sjajna igra skandinavskih rukometaša je viđena u drugom dijelu ovog susreta. Nisu norveški rukometaši prestajali sa napadima, te su pred 50. minut imali komfornu prednost, rezultat je bio 30:19 za Norvešku.

Do kraja meča Norvežani nisu doveli svoju pobjedu u pitanje i više nego zasluženo su slavili protiv Alžira rezultatom 36:23.