U okviru drugog kola top16 faze Evrokupa, Metropolitan je pobijedio Partizan sa 79:62 (22:11, 16:19, 23:16, 18:16).

Vitalis Šikoko je sa niskog posta prvi poentirao za Metropolitan, a Kodi Miler-Mekintajer je na drugoj strani uzvratio trojkom. Na isti način mu je odgovorio Arči Gudvin, a u nastavku se Partizan mučio u napadu. Ni tim iz predgrađa Pariza nije bio pretjerano raspoložen, ali na polovini prve četvrtine je bilo 10:4 u njihovu korist.

Markus Pejdž je flouterom smanjio na 10:6, ali potom je odbrana Beograđana pukla i David Mišino je ostao sam na ziceru, što je i iskoristio, te tako natjerao Sašu Filipovskog na tajm-aut. Ova reakcija nije urodila plodom, “Crno-bijeli” su u nastavku djelovali još bezidejnije u ofanzivi, a na prvu pauzu se otišlo sa 22:11 za Metropolitan.

Početak drugog perioda se nije mnogo razlikovao od prvog, domaćini su i dalje lakše dolazili do protivničkog obruča i primoravali su Partizan da napade završava u posljednjim sekundama. Miralem Halilović je dirigovao ofanzivom svog tima, pronalazio je saigrače i poentirao kada je bilo potrebno.

Nakon zakucavanja Maksima Rosa, Metropolitan je otišao na +12 (26:14) i činilo se da je momentum u potpunosti na njihovoj strani. U nastavku se igralo koš za koš, a Partizan se postepeno budio i pojačavao defanzivni intenzitet, te napadačku agresivnost.

Miler-Mekintajer i Rašon Tomas su se aktivirali u ofanzivi i na minut i po do odlaska na veliki odmor rezultat je bio 35:30 za francuskog predstavnika.

Jure Zdovc je tada pozvao 60 sekundi pauze, što je razdrmalo njegove izabranike, koji su odigrali čvršću odbranu i pogodili trojku preko Pola Stola, pa je rezultat nakon 20 minuta bio 38:30.

Partizan, Strava i užas Partizana u predgrađu Pariza

Domaćini su u trećoj četvrtini preuzeli potpunu kontrolu utakmice. Bili su kreativniji u napadu, te čvršći u odbrani, dok Partizan jednostavno nije uspijevao pronaći prava rješenja.

Parižani su protivniku pravili probleme u ofanzivnom skoku, a Entoni Braun je na polovini perioda pogodio za +15 (51:36).

Uslijedili su trenuci relativno izjednačene igre, što je definitivno više odgovaralo ekipi koja je imala prednost. Nil Sako je doveo Metropolitan do maksimalnih +18 (59:41), a Beograđani su uspjeli smanjiti na 61:46 i tako se ušlo u finalni kvartal.

Posljednja dionica je djelovala kao puka formalnost. Halilović je na pet minuta do kraja meča pogodio za +21 (71:50), a u daljem toku ovog duela se nisu desile nikakve značajnije promjene, agonija “Parnog valjka” se nastavila i konačan ishod je glasio 79:62.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Mišino sa 16, pratio ga je Halilović sa 15, a na drugoj strani su prednjačili Miler-Mekintajer i Rade Zagorac sa po 14 poena.