Studentski Centar brojao do 100 u podgoričkom derbiju, banjalučki Borac saznao rivala u četvrtfinalu Druge ABA lige

U okviru 13. kola Druge ABA lige sastali su se Studentski Centar i Podgorica na Zlatiboru, a nominalni domaćin je slavio rezutatom 100:82 (27:19, 29:28, 20:19, 24:16).

Nakon početnog zaostatka od 6:3, Studentski Centar je 9:0 serijom došao do prednosti (12:6) koju nije ispuštao do kraja meča. Uslijedila je tada i naizmjenična serija od četiri trojke koje su usmjerile prvu dionicu prema otvorenoj igri u kojoj se bolje snašla ekipa Studentskog Centra i stekla prednost od 27:19. Poprilično izjednačenom drugom dionicom nominalni domaćin je održao prednost i na veliki odmor otišao s rezultatom 58:47.

Rezultatski neizvjesna bila je i treća dionica ovog meča, ali je u okviru nje su “Studenti” uspjeli postići jedan poen više (20:19) i s rezultatom 76:66 ući u posljednjih deset minuta utakmice u kojima su prebacili u brzinu više i na tri minute do kraja imali prednost od 15 poena razlike (92:77). To im je omogućilo mirnu završnicu u kojoj su dodatno povećali svoju prednost i slavili s konačnih 100:82.

Pobjedom Studentskog Centra postali su jasni i parovi koji će se susresti u četvrtfinalnim mečevima, gdje će podgorička ekipa igrati protiv Slobode, MZT i Mladost će biti drugi par, banjalučki Borac će se suprotstaviti Podgorici, a Sparsi će igrati s Zlatiborom.