Studentski centar izašao lako na kraj sa Lovćenom

Košarkaši Studentskog centra pobijedili su večeras ekipu Lovćen rezultatom 83:64 (27:24, 21:18, 17:11, 18:11) u okviru drugog kola Druge ABA lige.

Kad je Flečer Megi postigao koš za tri poena za ekipu iz Podgorice nakon 14 sekundi, Studentski centar nije do kraja utakmice ispuštao vođstvo na ovoj utakmici. Oba tima pružila su veoma efikasno prvo poluvrijeme, a Podgoričani su vodili na odmoru sa 48:42. Najefikasniji košarkaš prvog poluvremena bio je Miloš Popović iz Lovćena koji je postigao 15 poena. Studentski centar je najveću prednost imao sredinom druge četvrtine od 13 poena.

1 2

U nastavku obje ekipe su pružili skroman treći kvartal, postigavši ukupno 28 poena. Košarkaši Lovćena su u drugom dijelu trećeg perioda bili blizu povratka, ali Podgoričani pogađaju dvije trojke i dolaze u vođstvo od 12 poena. U nastavku, u četvtoj četvrtini Podgoričani su nastavili na zatrpavaju koš Lovćena. Ni četvrti kvartal nije bio poenterski efikasan, iako je u potpunosti pripao ekipi Studentskog centra.

3

U pobjedničkom timu istakao se Flečer Megi koji je postigao 20 poena, a samo poen manje je imao Igor Drobnjak koji je odigrao odlično posljednju četvrtinu. Na drugoj strani u ekipi Lovćena najefikasniji je bio Miloš Popović sa 25 postignutih poena.

U narednom kolu Podgoričani će se sastati sa timom Mladosti, dok će Lovćen igrati sa Rabotničkim.