Studentski centar savladao Mladost u trećem kolu Druge ABA lige

Košarkaši Studentskog centra pobijedili su večeras ekipu Mladosti rezultatom 65:59 (13:13, 19:21, 15:8, 18:17) u okviru trećeg kola Druge ABA lige.

Crnogorski predstavnik je dobro otvorio meč, poenima Emira Hadžibegovića Marka Tejića došao do najveće prednosti u prvom kvartalu od osam poena (13:5). Do kraja prvog perioda Mladost je smanjlia rezultat i stigla do izjednačenja 13:13. Odličan dvojac Martins Igbanu i Kvamajan Mičel napravili su dobru poentersku seriju i doveli svoj tim do izjednačenja. Obje ekipe u prvoj četvrtini nisu napravile neki poenterski učinak, i na kraju je ukupno postignuto 26 poena.

U drugom kvartalu dosta bolja igra Mladosti. Iako je u par navrata Studentski centar dolazio do izjednačenja i vođstva, srpski predstavnik je dobio ovu četvrtinu 21:19. Igbanu je odigrao do poluvremena odličnu partiju i postigao čak 11 poena za svoj tim.

centar 3

U trećoj četvrtini Studentski centar pravi preokret. Do kraja je ekipa dostigla prednost od pet koševa razlike (47:42). U dva navrata Crnogorci su pravili serije od po četiri i pet poena. Tejić je ponovo svojom igrom doveo svoj tim do nove prednosti. Mladi košarkaš je u finišu trećeg kvartala vezao slobodno bacanje i jedan pogodak za dva poena, a njegovim zaslugama tim je otišao sa vođstvom na kratak odmor pred posljednju četvrtinu.

Do sredine četvrtog perioda crnogorski predstavnik je vodio (49:46) i onda fantastični Igbanu pogađa za tri poena, i donosi izjednačenje. Ubrzo je Studetski centar imao novu prednost, ali je Mladost uspjela da ponovo dođe do izjednačenja i prednosti.

Kasnije je meč bio neizvjestan. Vođstvo se mijenjalo iz minuta u minut. 40 sekundi prije kraja Studentski centar je imao prednost od dva poena i napad (59:57). Lopta je došla u ruke Andrije Slavkovića koji pogađa za dva poena (61:57) i tad je sve bilo jasno ko je pobjednik u ovom meču.

centar 1

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Slavković sa 13 poena, dok je na drugoj strani Igbanu imao čak 28 poena.

U narednom kolu Studentski centar će se sastati sa ekipom Sparsa, dok će Mladost igrati sa Rabotničkim.