U okviru druge faze grupnog dijela Svjetskog rukometnog prvenstva u Egiptu, svoje mečeve su odigrali Alžir i Švajcarska, te Bjelorusija i Sjeverna Makedonija. Švajcarska je slavila rezultatom 27:24, a Bjelorusija ishodom 30:26.

Alžir je u prvom poluvremenu pružao vrlo dobar otpor protivničkoj selekciji, držali su se u egalu. Međutim, do kraja prvih 30 minuta meča, Švajcarska je uspjela da svoje iskustvo, šest golova Endija Šmida i koncentrisaniju igru materijalizuje i na odmor ode sa prednošću od dva gola, 15:13.

Pokušavali su alžirski rukometaši u nastavku meča na sve moguće načine da probaju izjednačiti rezultat i preći u vođstvo. Međutim, njihovi suparnici to nisu dozvolili nijednog trena, te je poslije 60 minuta rukometa na semaforu bilo 27:24 za Švajcarsku.

U drugom susretu koji je počeo u 15:30 u prvom dijelu viđen je zaista čvrst rukomet. Igralo se gol za gol i obje reprezentacije su se trudile održati u igri. Kod Sjeverne Makedonije briljirao je Kiril Lazaraov sa 6 pogodaka, a na pauzu se otišlo pri rezultati 14:14.

Bjelorusija se propisno namučila u ovom susretu, morali su da daju svoj maksimum. Takva požrtvovana igra i spremnost da se nadigravaju otvorenije sa više rizika im je donijela cijeli plijen. Meč je završen trijumfom Bjelorusije, rezultatom 30:26.