Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u polufinale Rolan Garosa pobjedom nad Dijegom Švarcmanom iz Argentine sa 3:1 (6:3, 4:6, 6:4, 6:0).

Kako se očekivalo tako je na kraju i bilo, Španac i Argentinac su prikazali sjajan tenis u četvrtfinalu turnira u Parizu. Na početku su oba igrača čuvala svoj servis, da bi Nadal prvi napravio brejk, ali je Dijego odmah uzvratio istom mjerom. Rafa je nastavio sa pritiskom na protivnički servis i poslije tri propuštene brejk lopte, iskoristio je četvrtu za brejk, kog je odmah potvrdio za 1:0 u setovima.

Švarcman je bolje ušao u drugi set, poveo je sa 3:0, no Španac je uspio da se vrati i izjednači na 3:3. Dijego je u tim trenucima djelovao kao više raspoložen za igru i ponovo je uspio da oduzme servis gem protivniku za 1:1 u setovima.

Inspirisan osvojenim setom Švarcman je djelovao sjajno na terenu početkom trećeg seta, ali nije mogao da dođe do brejk lopte. Negdje sredinom seta Nadal je uspio da se izvuče iz svoje krize i preokrene kao mnogo puta u karijeri, meč u svoju korist. Kasnije je napravio brejk i osvojio set sa 6:4.

U četvrtom setu nije bilo dileme oko pobjednika pošto je Rafa apsolutno izdominirao, Dijego je djelovao kao da se predao i Nadal je stigao do pobjede sa 6:0.