Sveci pojeli Karamele, lider engleskog prvenstva doživio prvi poraz

U okviru šestog kola engleske Premijer lige na “Sent Meri” stadionu, sastali su se Sautempton i gostujući Everton. Domaći tim je već u prvom dijelu igre odradio posao, te su meč rutinski priveli kraju, rezultat je bio 2:0.

Prvih desetak minuta je proteklo u ispitivanju snaga. Everton je krenuo sa grubljom igrom, nije dozvoljavao domaćinu da se razigra na njihovoj polovini terena. “Sveci” su pokušavali kreirati izgledne prilike, ali odbrana Karla Anćelotija je spremno dočekivala i prekidala svaki napad.

Gilfi Sigurdson je u 19. minutu primio sjajan pas u šesnaestercu Sautemptona i odmah šutirao prema golu Aleksa Mekartija. Snažan šut islandskog fudbalera je pogodio prečku. Nekoliko minuta kasnije na drugoj strani šansu je imao Nejtan Redmond. Igrač domaćeg tima je dobio odličnu loptu, probio se na 16 metara od gola Evertona i šutirao. Međutim, lopta je otišla blizu lijeve stative Džordana Pikforda.

U 27. minutu Sautempton vodi golom Džejmsa Vord-Praus. Njegov saigrač Deni Ings je odlično dodao loptu, a engleski se fudbaler našao u dobroj poziciji i zakucao loptu za 1:0. Njihovom pogotku prethodila je sjajna akcija kada Oriol Romeu primio tačno dodavanje i šutirao iz prve, ali je njegov dalekometni pokušaj osujećen.

Nova asistencija Ingsa u 35. minutu i “Sveci” vode sa 2:0. Englez je poslao loptu koju je primio Če Adams, šutirao je snažno, lopta je promijenila smjer i Pikford je ostao nemoćan. Samo šest minuta kasnije Stjuart Armstrong je postigao novi pogodak za domaćina, ali je on poništen zbog ofsajda.

Prvo poluvrijeme se završilo rezultatom 2:0 za Sautempton. Poslije sporijeg početka, ekipa trenera Ralfa Hezenhuta pokazala je bolju igru od trenutnog lidera na tabeli i zasluženo je u vođstvu poslije prvih 45 minuta.

Everton je dobro počeo drugi dio utakmice, držali su loptu uz mnogo kratkih pasova, ali to nije davalo rezultate. Strpljivo su čekali svoju priliku, te da se otvori rupa u protivničkoj odbrani. Domaći su prekinuli jednu akciju “Karamela” u 62. minutu. Armstrong je poslao lijep pas u šesnaesterac, gdje ga je čekao Ings, ali golgeter domaćih nije uspio doći do lopte.

Lijevi bek Evertona, Luka Dinj ostavio je u 72. minutu svoj tim na cjedilu. On je startovao opasno na Kajla Voker-Pitersa, a sudija Kevin Frend mu je pokazao direktan crveni karton i put prema svlačionici. Anćelotijev tim se našao u još težoj situaciji, pored zaostatka od dva gola, imali su igrača manje u polju.

Sautempton je rutinski priveo utakmicu kraju, a Ings je još jednom potvrdio da je najkorisniji igrač “Svetaca“. Everton je pretrpio prvi poraz u tekućoj sezoni, gosti nisu bili dostojan protivnik domaćinu koji se odlično spremio za ovaj meč.