Švedska silovita protiv Sjeverne Makedonije, Portugal krenuo pobjedom protiv Islanda

U prvom kolu grupne faze Svjetskog prvenstva u rukometu Švedska je lagano pobijedila Sjevernu Makedoniju rezultatom 32:20, dok je Portugal slavio protiv Islanda 25:23.

Nije Sjeverna Makedonija imala dovoljno vremena da se na pravi način spreme za ovo prvenstvo, pošto su plasman dobili tek prije nekoliko dana nakon što je Češka zbog virusa korona morala odustati od prvenstva.

Martin Popovski je otvorio ovo prvenstvo za Makedonce golom i doveo svoju reprezentaciju do prve, i nakon 2:1 jedine prednosti na meču. Brzo je Švedska preokrenula i do poluvremena već imala najvećih +5 (16:11), a nosio ih je svojim golovima Hampus Vane.

Nisu Šveđani posustali ni u drugom dijelu, a prednost je konstanto rasla i na kraju došla do najvećih konačnih +12 (32:20). Najefikasniji u pobjedi Šveđana bio je nevjerovatni Hampus Vane sa čak 11 golova, dok je na drugoj strani Kiril Lazarov postigao pet.

U narednom kolu Švedska igra protiv Čilea, dok će Makedonija ukrstiti koplja sa domaćinom Egiptom.

Imao je Island prednost protiv Portugalaca skoro svih pola sata igre u prvom poluvremenu, ali ipak pred kraj Portugalci preokreću i na pauzu odlaze sa vođstvom 11:10. U drugom poluvremenu oni nisu dozvolili nijednu seriju Islanđana, povećali su prednost na pet golova razlike (18:13) i imali istu razliku dvije minute prije kraja, kada Island smanjuje sa tri vezana gola na konačnih 25:23.

Najbolji u pobjedi Portugala bio je Monika Soareš sa šest golova, a na drugoj strani u dresu Islanda Bjarki Mar Elison postigao je isto toliko.

U sljedećem kolu Portugal igra protiv Maroka, dok će Island se sastati sa Alžirom.