Svjetsko prvenstvo: Neizvjesne završnice pripale Francuskoj i Švedskoj, Portugalci sa tri pobjede završili grupu

Rukometna reprezentacija Švedske savladala je sa 24:23 domaću selekciju Egipta, Francuzi su sa 25:24 bili bolji od Švajcarske, a Portugal je sa 26:19 trijumfovao protiv Alžira u trećem kolu Svjetskog prvenstva.

Selekcija Portugala dokazuje da bi mogla biti najveće iznenađenje ovog šampionata pošto su ostvarili i treću pobjedu u grupi, do koje su došli relativno lako. Alžirci su samo na početku imali minimalnu prednost, ali su nakon toga Portugalci krenuli dosta bolje, preokrenuli i na odmor otišli s rezultatom 14:9.

U drugom poluvremenu razlika je stalno bila pet ili šest golova, a pred sami istek vremena to su povećali i na konačnih +7 (26:19). Najefikasniji na meču bio je Mesaud Berkus sa sedam golova, a kod pobjednika Pedro Portela je dao četiri gola.

Selekcija Francuske je dosta teže nego što se očekivalo savladala ekipu Švajcarske, koja je pružila sjajan otpor. Švajcarci su serijom 3:0 stigli do vođstva od 8:5, ali su Francuzi brzo to preokrenuli i poveli sa 10:9. Na poluvremenu je rezultat bio 14:14, a Švajcarska je u čak pet navrata izjednačavala u drugom poluvremenu. Kada su poveli sa 23:22 mnogi su se pitali mogu li do iznenađenja, ali su višestruki šampioni svijeta to ipak na svoj način priveli kraju i trijumfovali sa 25:24.

Najefikasniji je bio Endi Šmid sa deset golova, a kod Francuza Kentin Mae sa dva gola manje.

Najveća borba je viđena između reprezentacija Švedske i domaćina Egipta. Egipćani su vodili tokom čitavog prvog poluvremena, imali su i +4 (11:7) u jednom trenutku, a na poluvremenu je bilo 12:9. I sredinom drugog poluvremena domaći tim je imao vođstvo od 15:11, ali onda su Šveđan napravili seriju 5:1 (18:17) i preokrenuli rezultat i tok utakmice u svoju korist. Uspjeli su pred sami kraj Egipćani da izjednače na 23:23, ali je Linus Person u posljednjem minutu postigao gol za pobjedu od 24:23.

Najefikasniji je bio upravo on sa osam golova, koliko je na drugoj strani imao Mohamad Sanad