U 17. kolu španske Primere fudbaleri Atletiko Madrida savladali su u gostima ekipu Alavesa rezultatom 2:1.

Dobro pripremljena ekipa Dijega Simeonea nije dozvolila niti jedan udarac na gol svog čuvara mreže Jana Oblaka. Nisu ni Madriđani dominirali terenom, ali su pametno iskoristili one šanse koje su imali.

Pogodak je došao kasno u prvom poluvremenu, a on je djelo Markosa Ljorentea. Španac je poslije dodavanja Luisa Suareza, povukao loptu naprijed, šutirao sa oko 17 metara i savladao golmana domaćih Fernanda Pačeka.

Sa rezultatom 1:0 za Atletiko Madrid se otišlo na odmor, a gosti su superiorni bili i u drugom poluvremenu.

U 51. minutu prilika za Anhela Koreu, nakon odbijene lopte Argentinac je šutao sa ivice kaznenog prostora, ali je njegov pokušaj izblokiran od strane domaćih defanzivaca.

U 62. minutu jedan iznenadni posao za arbitra susreta Huana Martineza Munuera. Dobio je poziv iz VAR-a da pregleda kasni start Alavesovog Viktora Laguardija. Nakon pregledavanja snimka, Laguardija je zaradio crveni karton zvanično u 63. minutu, i domaći su nastavili tada meč sa 10 igrača na terenu.

Prilika u 70. minutu za goste zamalo da ih dovede do veće prednosti. Kombinovali su Janik Karasko i Suarez, ipak Urugvajac je loše šutirao iz kaznenog prostora, lopta je otišla pored desne stative.

Samo šest minuta kasnije Toma Lemar je šutirao iz slobodnjaka, Pačeko je morao da interveniše i spasi svoju mrežu.

Alaves je imao priliku za izjednačenje u 81. minutu, Florijan Ležeun uputio je udarac glavom, ali je lopta pogodila desnu stativu.

Samo tri minute poslije te šanse, domaći dolaze do veoma bitnog gola za 1:1. Desetkovani Alaves je imao napad koji nije mnogo obećavao, Hoselu je ubacio u šesnaesterac ka Lukasu Perezu, ispred Španca je nespretno reagovao defanzivac gostiju Felipe, koji loptu ubacuje u sopstvenu mrežu.

Ipak “Atleti” nije dozvolio iznenađenje i samo pet minuta kasnije došao do pobjedničkog pogotka. Rezervista na ovom meču Žoao Feliks ubacio je iz šesnaesterca, a na drugoj stativi je loptu sačekao Luis Suarez, kome nije bilo teško smjestiti fudbal u praznu mrežu.

Atletiko uz ovu 12. pobjedu u sezonu i dalje drži prvu poziciju sa dva boda više od gradskog rivala Reala.

Madriđani će u narednom kolu igrati na domaćem terenu protiv Atletik Bilbaa, dok će se Alaves u gostima sastati sa Kadizom.