tejtum

U trećem meču četvrtfinala Istočne konferencije, Boston Seltiksi su kod kuće pobijedili Bruklin Netse rezultatom 125:119 (33:32, 28:25, 35:27, 29:35).

Rezultat u seriji je trenutno 2:1 u korist izabranika Stiva Neša.

Utakmica je apsolutno protekla u znaku Džejsona Tejtuma, 23-godišnjeg košarkaša domaće ekipe koji je konstantno terorisao protivničku odbranu. Seltiksi su uglavnom vodili, no gosti su stalno držali priključak i nisu im dozvoljavali da se previše odlijepe, pa se na veliki odmor otišlo sa 61:57 u korist sastava koga sa klupe predvodi Bred Stivens.

Treća četvrtina je bila prelomna, Seltiksi su predvođeni Tejtumom nastavili sa sjajnim napadačkim ritmom, a donekle su uspjeli zaustaviti suparničke najbolje igrače, te u posljednji kvartal ući sa +12 (96:84). U finalnih 12 minuta su uspjeli održati prednost i konačan ishod je glasio 125:119 za njih.

Pobjednike je predvodio fantastični Tejtum sa čak 50 poena, dok se na drugoj strani istakao Džejms Harden, koji je brojao do 41.